Seminar o osiguranju carinskog duga, procjenama carinskih odluka i posljedicama Brexita

Objavljeno: 07. 11. 2018. , Ažurirano: 08. 11. 2018.

Županijska komora Osijek i CroatiaPRO Odbor, Sektor za promet i veze HGK, u suradnji s Carinskom upravom RH, u utorak, 27. studenoga u 12 sati, organiziraju seminar za svoje članice koji će se održati u Velikoj dvorani Županijske komore Osijek, na adresi Europske avenije 13.

Na seminaru će biti prezentirane sljedeće teme:

• Instrumenti osiguranja carinskog duga, odgoda plaćanja, osiguranje nastalog duga i osiguranje duga koji može nastati
  • Instrumenti koji se mogu koristiti u osiguranju duga (gotovina, preuzeta obveza jamca, drugi instrumenti), zadužnica kao novo osiguranje, pojam referentnog iznosa osiguranja duga
  • Umanjenja jamstva i uvjeti umanjenja jamstva, mogućnost odgode plaćanja carinskog duga
  • Uvjeti odgode, ponovne procjene carinskih odluka
  • Obveza ponovne procjene svih odobrenja/odluka donesenih po starom zakonodavstvu i važećih na dan 1. 5. 2016.
  • Postupanje nadležnih carinskih tijela, obveze korisnika odobravanja
  • Brexit i njegove posljedice, istupanje Velike Britanije iz EU i posljedice za naše gospodarstvo i carinske postupke

Predavanje će održati Dubravka Begović i Ljubica Galić iz Carinske uprave.

Sudjelovanje na radionici je besplatno, a predviđeno trajanje seminara jest četiri školska sata.

Zainteresirani za sudjelovanje na seminaru mogu se prijaviti putem online prijave u nastavku ovog teksta, a rok je 26. studenoga.