Poziv pčelarima na 25. ocjenjivanje kvalitete meda u ŽK Osijek

Objavljeno: 24. 08. 2020. , Ažurirano: 25. 08. 2020.

Hrvatska gospodarska komora - Županijska komora Osijek organizira 25. ocjenjivanje kvalitete sortnih vrsta meda u Hrvatskoj i 19. ocjenjivanje pakovina meda i proizvoda na bazi meda te kvalitete pića od meda i na bazi meda.

Ovo veliko nacionalno pčelarsko natjecanje Županijska komora Osijek organizira u suradnji s Prehrambeno-tehnološkim fakultetom Osijek u okviru manifestacije Dani meda u Hrvatskoj, koja se tradicionalno početkom listopada održava u Osijeku.

Na natjecanje se mogu prijaviti svi zainteresirani pčelari i pčelarske organizacije koje se bave proizvodnjom i prometom pčelinjih proizvoda. Uzorke je na ocjenjivanje u HGK- Županijsku komoru Osijek potrebno dostaviti do 5. rujna 2020. godine.

Informacije važne za sudjelovanje u ovom natjecanju zainteresirani proizvođači mogu pronaći u javnim natječajima, koji su objavljeni kao prateći dokumenti: Javni natječaj MED 2020 i Javni natječaj PAKOVINE 2020.

Nakon ocjenjivanja, za najbolje ocijenjene medove i ostale proizvode bit će dodijeljena priznanja i nagrade na završnoj svečanosti koja će biti održana početkom listopada u HGK - Županijskoj komori Osijek, Europske avenije 13.