Mobilni tim ŽK Osijek posjetio tvrtke Overleg i Mist

Objavljeno: 10. 12. 2019. , Ažurirano: 30. 12. 2019.

Mobilni tim Hrvatske gospodarske komore – Županijske komore Osijek, koji su činile više stručne suradnice Ines Balog i Josipa Weber Tojagić, posjetile su 10. prosinca osječke tvrtke Overleg j.d.o.o. i Mist j.d.o.o.

Tvrtka Overleg osnovana je 2014. godine i za svoje klijente uspješno pruža usluge procjene nekretnina i izrade energetskih certifikata. Overleg savjetuje tvrtke u počecima njihovog rada, ali i prati daljnje poslovanje tvrtke. Uz to, pruža računovodstvene i knjigovodstvene usluge za poduzeća, obrte, samostalne djelatnosti i građane. Stupanjem na snagu nove regulative – GDPR, odnosno Opće uredbe o zaštiti podataka i privatnosti osoba, vlasnik i direktor tvrtke Igor Galjer prepoznao je  potrebu upoznavanja partnera s pravilima koje je donijela ta uredba te je održao velik broj individualnih konzultacija i edukacija u prostorijama HGK. Želja mu je da se zaštita podataka koristi i u malim tvrtkama koje često smatraju da nemaju obvezu prilagodbe. Overleg surađuje s nekoliko banaka i tvrtki sa područja Osijeka i Zagreba, među kojima su i Hotel Osijek, Zetović, Uniwelt i druge.

Na istoj adresi „stanuje“ i tvrtka Mist j.d.o.o., osnovana 2018. godine, čija je direktorica Saša Galjer. Tvrtka je registrirana za računovodstvene, knjigovodstvene i revizijske djelatnosti, porezno i drugo savjetovanje te se uglavnom bavi vođenjem poslovnih knjiga za mala poduzeća i obrte. Saša Galjer održala je niz savjetovanja prije pokretanja konkretnog posla te je pomagala pri pisanju prijava na natječaje Hrvatskog zavoda za zapošljavanje i drugih institucija. Imala je priliku održati i nekoliko manjih predavanja i predstavljanja u suradnji s kolegama iz suprugove tvrtke te s njima aktivno sudjeluje u procesima implementacije zaštite osobnih podataka. Saša Galjer ističe kako danas računovođa nije samo osoba koja vodi poslovne knjige, nego ona mora poznavati i pravo, pratiti promjene propisa i o svemu obavještavati svoje korisnike.

Supružnici Galjer naglasili su da su kao poduzetnici iznimno zadovoljni odnosom koji imaju s HGK, a zadovoljstvo projektom Digitalna komora ne skrivaju te preporučuju svim poduzetnicima da uz jednostavnu registraciju mogu doći do podataka o tvrtkama na tržištu, koje bi inače morali tražiti na različitim servisima.