Green Talks u Osijeku: Energetska obnova zgrada i nZEB

Objavljeno: 04. 09. 2018. , Ažurirano: 05. 09. 2018.

Pozivamo vas da se pridružite programu Green Talks čija je ovogodišnja tema Energetska obnova zgrada i nZEB, a održat će se 20. rujna u 11 sati na Građevinskom fakultetu u Osijeku, u predavaonici 4, Vladimira Preloga 3.

Hrvatski savjet za zelenu gradnju u suradnji sa svojim članovima i partnerima već desetak godina promiče održivu gradnju u Hrvatskoj, a jedan dio te gradnje zakonski je reguliran kroz nZEB – Zgrade gotovo nulte potrošnje energije. Predstavnici Ministarstva graditeljstva i prostornog uređenja te Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost održat će prezentacije i sudjelovati u raspravi na okruglom stolu.

Programi energetske obnove zgrada (komercijalnih, javnih te višestambenih) i obiteljskih kuća u posljednje tri godine nose više od 60 posto ukupno ostvarenih ušteda energije kojima Republika Hrvatska ostvaruje ciljeve energetske učinkovitosti za 2020. godinu. Teme koje će biti obuhvaćene, osim pojašnjenja pojma i kriterija nZEB-a, su mogućnosti financiranja energetske obnove iz EU fondova, JPP model financiranja zgrada EnU, odrađeni i planirani projekti energetske obnove te mogućnosti poboljšanja i problemi s kojima se susrećemo.

Organizatori programa Green Talks su Hrvatski savjet za zelenu gradnju i Građevinski fakultet Osijek. Program podržavaju Hrvatska gospodarska komora - Županijska komora Osijek, Osječko-baranjska županija, Grad Osijek, Ministarstvo graditeljstva i prostornoga uređenja RH, Ministarstvo zaštite okoliša i energetike, Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost RH, Hrvatska udruga energetskih certifikatora, Građevinski fakultet Osijek, Društvo arhitekata Grada Osijeka, Društvo građevinskih inženjera Osijek, Hrvatska komora inženjera građevinarstva te Hrvatska komora arhitekata.

Poduzeća koja sudjeluju na Green Talksu s edukativnim i promotivnim prezentacijama su Velux Hrvatska, Fibran, TECE, Gealan, Mapei Croatia te Ytong porobeton.

Sudjelovanje na edukaciji je besplatno, no potrebno se prijaviti online prijavom u nastavku ovog teksta. Rok za prijavu je 18. rujna do 15 sati.