Izvor: HGK

17. ocjenivanje kvalitete rakija i likera u ŽK Osijek

Objavljeno: 13. 10. 2021. , Ažurirano: 17. 11. 2021.

HGK - Županijska komora Osijek u suradnji s Prehrambeno-tehnološkim fakultetom Osijek i Općinom Semeljci organizira u studenome 17. ocjenjivanje kvalitete rakija i likera.

Uzorke rakija i likera na ocjenjivanje mogu dostaviti isključivo fizičke ili pravne osobe koje su registrirane kao proizvođači jakih alkoholnih pića u komercijalne svrhe.

Uzorci za natjecanje trebaju biti dostavljeni do utorka, 26. listopada u HGK - Županijsku komoru Osijek, Europske avenije 13, 31000 Osijek.

Stručni ocjenjivački suda svaki će uzorak koji se ocjenjuje ispitati senzorskom DLG metodom.

Javni poziv za sudjelovanje u natjecanju se nalazi u pratećim dokumentima.

Organoleptičko ocjenjivanje rakija u sklopu ovog natjecanja održat će se u srijedu, 10. studenoga, u ŽK Osijek u 9 sati, a proglašenje rezultata te svečana dodjela nagrada bit će u petak, 26. studenoga u 11 sati u Općini Semeljci, na adresi Kolodvorska 2.