Predavanje za maturante u Srednjoj školi Pregrada

Objavljeno: 22. 05. 2019. , Ažurirano: 22. 05. 2019.

Srednjoj školi Pregrada maturantima je održano predavanje Uvod u poduzetništvo.
Maturanti su upoznati s mogućim načinima osnivanja trgovačkog društva te s cjelokupnim djelokrugom rada Hrvatske gospodarske komore. Predstavljeni su im najznačajniji projekti HGK, poput Digitalne komore, Znakova kvalitete i Kupujmo hrvatsko. Također je istaknuta suradnja s ostalim institucijama radi što brže prilagodbe zahtjevima tržišta.
Rezultat suradnje je, između ostalog, projekt ENTER koji se provodi na području Krapinsko-zagorske županije radi promocije deficitarnih zanimanja te poticanja na samozapošljavanje uz dodjelu potpora male vrijednosti za poduzetnike početnike.
Na početku predavanja maturantima je prikazan film o gospodarstvu Krapinsko-zagorske županije. Predavanje je održala Lidija Peček, stručna suradnica u Županijskoj komori Krapina. Maturanti su nizom pitanja pokazali da su informirani, odgovorni i aktivni te kao takvi predstavljaju temelj razvoja budućih poduzetnika.