Edukacija HGSS-a za nositelje i organizatore turističkih sadržaja u prirodi
Autor: HGK

Održana Edukacija za nositelje i organizatore turističkih sadržaja u prirodi u ŽK Požega

Objavljeno: 26. 02. 2018. , Ažurirano: 03. 04. 2018.

U HGK – Županijskoj komori Požega je u organizaciji Hrvatske gorske službe spašavanja i Hrvatske gospodarske komore 28. i 29. ožujka održana Edukacija za nositelje i organizatore turističkih sadržaja u prirodi.

Na uvodnom je dijelu dvodnevne edukacije Zvonimir Miler, član Vijeća Zajednice pustolovnog turizma, okupljenima predstavio rad Zajednice, planove za budući razvoj i zakonske promjene povezane s pustolovnim turizmom te je pozvao sve zainteresirane da se uključe i sudjeluju u radu.

Na edukaciji je tridesetak polaznika imalo priliku od HGSS-ovih instruktora naučiti više o meteorologiji, sigurnom vođenju skupine na izlete i ture, orijentaciji i kartografiji, prvoj pomoći i potencijalnim opasnostima u prirodi. Polaznici su dobili uvjerenja o pohađanju programa osposobljavanja za nositelje i organizatore turističkih sadržaja u prirodi.