Zagorskim gospodarstvenicima predstavljena Googleova Digitalna garaža

Objavljeno: 24. 11. 2017. , Ažurirano: 24. 11. 2017.

U Hrvatskoj gospodarskoj komori – Županijskoj komori Krapina održana je 23. studenoga besplatna radionica Google Digitalna garaža, koju Google predstavlja gospodarstvenicima u partnerskoj suradnji s Hrvatskom gospodarskom komorom i Otvorenim učilištem Algebra. Radionicu je održao predavač Algebre Claudio Kramarić.

Na početku je bilo naglašeno da je prisutan nedostatak korištenja prednosti digitalnih tehnologija. Prema Europskoj komisiji, gotovo polovina stanovništva EU (47%) nema odgovarajuće digitalne vještine, dok će u bliskoj budućnosti 90 posto radnih mjesta zahtijevati neku razinu digitalnih vještina. Europska komisija procjenjuje da će do 2020. godine 825.000 radnih mjesta ostati nepopunjeno jer osobe neće imati odgovarajuću razinu digitalnih znanja. Zbog toga je nužno razvijati digitalne vještine kako bi mogli iskoristiti puni potencijal internetskih alata i ostvariti uspjeh online.

Cilj je radionice digitalnim vještinama osnažiti trenutačnu i buduću radnu snagu zemlje te pomoći malim i srednjim tvrtkama da ubrzaju svoj rast i omogućiti im pristup globalnim tržištima.

S ciljem da se treninzi digitalnih vještina učine dostupnijima svim zainteresiranima, Google je prošle godine lansirao novu online platformu za hrvatske građane https://digitalnagaraza.withgoogle.com/ koja se razvila u obuku uživo diljem zemlje.