52. Sajam i izložba zagorskih vina

Objavljeno: 02. 04. 2019. , Ažurirano: 02. 04. 2019.

Sajam zagorskih vina u Bedekovčini održava se već više od 50 godina u kontinuitetu i mjesto je okupljanja vinogradara i vinara Krapinsko-zagorske županije, koji javnosti predstavljaju najkvalitetnija vina zagorskih vinograda radi poticanja konkurentnosti zagorskih vina na tržištu te uključivanja vinske ponude Krapinsko-zagorske županije u eno-gastronomsku ponudu Hrvatske. Ovom sajmu i izložbi svake godine prethodi ocjenjivanje vina u svim aktivnim udrugama vinogradara i vinara Hrvatskog zagorja.

U prekrasnom okružju Bedekovčanskih jezera u srcu Zagorja posjetitelji mogu kušati vrhunska zagorska vina uz degustaciju domaćih proizvoda te zagorskih specijaliteta iz ponude hotela i restorana. Očekuju ih i brojne druge zanimljivosti, poput vožnje kočijom oko jezera, nagradne igre itd.

Zagorska su vina kapljice koje osvajaju kvalitetom. Zagorje je danas regija iz koje stižu neka od najboljih, najskupljih i u svijetu najnagrađivanijih hrvatskih vina (vinarije Bodren i Vinski vrh Bolfan). Tradicija uzgoja vinove loze i proizvodnje vina duboko je ukorijenjena u Zagorju, a Zagorci od pamtivijeka žive od trsja i vina te su se tijekom povijesti udomaćene zagorske sorte mogle naći na stolovima hrvatskog i europskog plemstva.

Ovogodišnji 52. sajam i izložba zagorskih vina održat će se 24. i 25. svibnja na prostoru
Bedekovčanskih jezera. U njegovoj pripremi sudjelovali su brojni ljudi koji svojim radom i trudom pridonose promociji zagorskih vina.

HGK-Županijska komora Krapina suorganizator je ovogodišnjeg sajma zajedno sa Krapinsko-zagorskom županijom, Općinom Bedekovčina, Turističkom zajednicom Krapinsko-zagorske županije, Obrtničkom komorom KZŽ, Udrugom Vino zagorje i Ministarstvom poljoprivrede.

Udruga Vino zagorje Krapinsko-zagorske županije 02. svibnja 2019. godine u prostorijama restorana na Bedekovčanskim jezerima u Bedekovčini u vremenu od 16,00 do 21,00 sat prikuplja uzorke vina za ocjenjivanje. Više informacija i obrasce za prijavu vina za ocjenjivanje možete dobiti u Krapinsko-zagorskoj županiji od Ivanke Kuščar, tel : 049/329-084,  e-mail : ivanka.kuscar@kzz.hr