Izvor: pixabay

ODGAĐA SE – Utjecaj vremena, klime i klimatskih promjena na poljoprivrednu proizvodnju

Objavljeno: 18. 02. 2020. , Ažurirano: 13. 03. 2020.

Radi prevencije širenja koronavirusa, događaj se odgađa do daljnjega. Informacije o koronavirusu pratite OVDJE.

Živimo u vrijeme klimatskih promjena, na koje je posebno osjetljiv i ranjiv sektor poljoprivrede. Proizvodnja hrane može biti značajno ugrožena ako se poljoprivredna proizvodnja ne prilagodi na vrijeme novom klimatskom okruženju. Kako bi se poljoprivrednim proizvođačima približile mogućnosti korištenja usluga DHMZ-a radi smanjenja štetnog utjecaja klimatskih promjena, Hrvatska gospodarska komora u suradnji s Državnim hidrometeorološkim zavodom (DHMZ) organizira radionicu Utjecaj vremena, klime i klimatskih promjena na poljoprivrednu proizvodnju i prehrambenu industriju koja će se održati u utorak, 3. ožujka, u 10:30 sati u Županijskoj komori Koprivnica, na adresi Frankopanska 3.

Na radionici će biti prikazani proizvodi i usluge koje je DHMZ razvio za potrebe poljoprivrede, nakon čega slijedi rasprava u kojoj su poljoprivrednici pozvani na razmjenu iskustava, iskazivanje potreba i razgovor sa stručnjacima DHMZ-a radi što bolje uzajamne suradnje i postizanja što boljih poslovnih rezultata.

Prijaviti se možete obrascem u nastavku do 2. ožujka.

Više informacija o radionici možete dobiti u Sektoru za energetiku i zaštitu okoliša od Adriane Grzunov (telefon 01/4606-793) ili u Županijskoj komori Koprivnica od Suzane Operman (telefon 048/674-563).

Ako ne vidite prijavni obrazac u nastavku teksta i koristite preglednik Internet Explorer, lijepo vas molimo da istu ovu stranicu otvorite u drugom browseru, poput MS Edgea, Mozille Firefoxa ili Chromea te se prijavite. Ispričavamo se zbog neugodnosti i radimo na njenom žurnom otklanjanju.

Vrijeme Aktivnost
10:30 - 10:35 Pozdravni govor i uvodne napomene
10:35 - 10:55 Kako vremenski ekstremi utječu na poljoprivredu i požare? - Višnjica Vučetić (DHMZ)
10:55 - 11:15 Prognoze i upozorenja DHMZ-a za potrebe poljoprivrede - Mislav Anić (DHMZ)