U Županijskoj upravi održan prijam za menadžera godine – Marija Kralja iz tvrtke Hangar 18

Objavljeno: 04. 12. 2018. , Ažurirano: 04. 12. 2018.

Župan Darko Koren, uz zamjenike župana Darka Sobotu i Ratimira Ljubića, u ponedjeljak, 3. prosinca, održao je prijam za vlasnika i direktora tvrtke Hangar 18 Marija Kralja i njegove suradnike, a tim povodom prestižno priznanje Menadžer godine dobio je od Hrvatskog udruženja menadžera i poduzetnika – CROMA.

"Priznanje je to struke koje se dodjeljuje najboljim gospodarstvenicima iz cijele Hrvatske, stoga smo posebno ponosni na to što je ovo priznanje zasluženo dodijeljeno poduzetniku iz Koprivničko-križevačke županije", istaknuo je u uvodnom dijelu župan dodavši kako je tvrtka Hangar 18 dobitnik i ovogodišnje Zlatne kune koja joj je uručena na svečanoj sjednici Gospodarskog vijeća Hrvatske gospodarske komore – Županijske komore Koprivnica, i to za postignute uspjehe u županijskom gospodarstvu.

"Za priznanje Menadžer godine Kralja je predložila upravo Županija, no pri tome važno je istaknuti kako u cijeloj priči nisu važni samo posljednji rezultati, nego cjelokupan rad tvrtke tijekom deset godina u izrazito dinamičnom sektoru u kojemu nije lagano uspjeti. Veseli nas to što promovirate Županiju i što, uz sport, imamo odlične rezultate i u gospodarstvu, te vjerujem kako je to samo početak. I nadalje ćemo pratiti vaš rad, a potrebno je naglasiti i vašu pozitivnu ulogu u lokalnoj zajednici i podršku društvenim aktivnostima, na čemu vam također zahvaljujem. Čestitam vam na svim postignutim uspjesima i želim da ostvarite ciljeve koje ste zacrtali", dodao je župan.

Direktor Kralj zahvalio je županu i suradnicima na pozivu te prepoznavanju predanog rada i zalaganja tvrtke, dodavši kako se u budućnosti planiraju još više razvijati na globalnom tržištu, a novim zapošljavanjima ljudima žele dati poticaj da ostanu raditi u domovini.

"Trenutno djelujemo u osam zemalja, otvaramo urede u Rusiji, u procesu otvaranja smo i u Njemačkoj, a u svim tim uredima zaposleni su naši ljudi. Ideja je razmišljati globalno, a funkcionirati lokalno. Ova lokalna sredina u kojoj smo nastali bila je pogodna za naš razvoj, no jedan od ključnih čimbenika bilo je širenje poslovanja, primjerice na Kinu gdje smo se razvijali nekih pet-šest godina i mnogo naučili uz njihovu podršku. Drago nam je što nas kao županija pratite i podržavate, imamo mnogo ideja za suradnju, te se nadam kako ćemo neke od njih i ostvariti", kazao je direktor Kralj te dodao kako bi ih veselilo još više primjera uspješnih tvrtki na ovom području.

Župan je direktoru Kralju i suradnicima poručio kako im je Županija na raspolaganju za suradnju i podršku, a prijamu su prisustvovali i županijski pročelnici Melita Ivančić i Marijan Štimac te direktor Hrvatske gospodarske komore – Županijske komore Koprivnica Krunoslav Vitelj.