Delegacija Koprivničko-križevačke županije na svečanosti u Vekoj Kanjiži
Izvor: HGK

Delegacija Koprivničko-križevačke županije na proslavi 20. godišnjice Gospodarske i trgovačke komore u Nagykanizsi

Objavljeno: 06. 09. 2021. , Ažurirano: 06. 09. 2021.

Svečanom skupštinom Gospodarske i trgovačke komore u mađarskoj Velikoj Kanjiži (Nagykanizsi) 3. je rujna obilježena 20. obljetnica osnutka Komore.

Predsjednik Gospodarske i trgovačke komore u Nagykanizsi Polay József predstavio je 20 godina rada Gospodarske i trgovačke komore te naveo njene buduće ciljeve i planove Komore. Također, naglasio je važnost prekogranične suradnje između Mađarske, Hrvatske i Slovenije.

Veleposlanik Republike Hrvatske Mladen Andrlić istaknuo je važnost povezivanja i prekogranične suradnje Hrvatske i Mađarske te pohvalio dosadašnju uspješnu suradnju.

Zamjenik župana Koprivničko-križevačke županije Ratimir Ljubić naglasio je važnost prekogranične suradnje, ne samo u području kulture i obrazovanja, već i u području gospodarstva suradnje te važnost prometne povezanosti ovih područja kako bi se prekogranična suradnja što uspješnije razvijala.

Tijekom svečane Skupštine, predsjednik Gospodarske i trgovačke komore u Nagykanizsi i predsjednica Obrtničke komore Koprivničko-križevačke županije Irena Kovačić potpisali su Sporazum o suradnji Obrtničke komore Koprivničko-križevačke županije i Gospodarske i trgovačke komore u Nagykanizsi.

U delgaciji Koprivničko-križevačke županije koja je prisustvovala svečanosti  bili su: zamjenik župana Koprivničko-križevačke županije Ratimir Ljubić, pročelnik Upravnog odjela za financije, proračun i javnu nabavu Darko Masnec, voditeljica Odjela za gospodarstvo i ruralni razvoj PORA Regionalne razvoje agencije Marina Šandor Krznarić, predsjednica Obrtničke komore Koprivničko-križevačke županije Irena Kovačić, tajnik Obrtničke komore Koprivničko-križevačke županije Božo Barać, suradnica Obrtničke komore Koprivničko-križevačke županije Marinela Bašić i viša stručna savjetnica HGK – Županijske komore Koprivnica Renata Lohajner.

Skupštini su prisustvovali: predsjednik Mađarske Gospodarske i trgovačke komore Parragh László, ministar inovacija i tehnologije Palkovics László,  povjerenik pemijera Péter Cseresnyés, vladin povjerenik za gospodarski razvoj sjeverno-zapadne Mađarske Navracsics Tibor, gradonačelnik Nagykanizse Balogh László te veleposlanici Slovenije i Hrvatske Marjan Cencen i Mladen Andrlić.