Izvor: ŽK Koprivnica
Autor: ŽK Koprivnica

Jačanje međusobne suradnje poduzetnika Koprivničko-križevačke županije

Objavljeno: 11. 06. 2018. , Ažurirano: 20. 06. 2018.

U Županijskoj komori Koprivnica održana je sjednica Gospodarskog vijeća na temu Jačanje međusobne suradnje poduzetnika Koprivničko – križevačke županije. Predsjednik ŽK Koprivnica Marin Pucar istaknuo je potrebu bolje međusobne suradnje s ciljem jačanja lokalnog gospodarstva te istaknuo primjer Podravke koja u cilju korištenja domaće sirovinske baze povećava otkup domaćih poljoprivrednih sirovina za potrebe vlastite proizvodnje.

Nazočne je pozdravio zamjenik župana Koprivničko – križevačke županije Ratimir Ljubić koji je istaknuo vrlo dobru suradnju s Županijskom komorom Koprivnica kroz projekt promocije deficitarnih strukovnih zanimanja. Zajednički je izrađen plan upisnih kvota koji ni ove godine nije u potpunosti zadovoljio potrebe gospodarstva. Već na jesen će se nastaviti aktivnosti vezane uz upisne kvote za sljedeću godinu.

Svoje poslovanje, proizvode i usluge predstavili su Hangar 18 d. o. o. iz Koprivnice, Bauwerk Boen d. o. o. iz  Đurđevaca i Elektro - čelik d. o. o. iz Križevaca. U vrlo dinamičnoj raspravi vezano uz razvoj, investicije, proizvode i usluge potaknute su aktivnosti za budućom poslovnom suradnjom.

Sjednici su prisustvovali i saborski zastupnici Željko Lacković, Branko Hrg i Mladen Mađer koji su zamoljeni da podrže hrvatsko gospodarsvu u zadržavanju radne snage kroz porezno rasterećenje i povećanje plaća. Istaknuto je da je nedostak radne snage najveći problem u Republici Hrvatskoj te da u njegovom riješavanju treba biti jedinstvo, neovisno o političkoj opredjeljenosti. Smanjenjem poreza na plaće podići će se standard naših građana što će rezultirati većim gospodarskim rastom, istaknuo je predsjednik ŽK Koprivnica Marin Pucar.