U posjetu tvrtki Strijelac iz Karlovca

Objavljeno: 10. 07. 2018. , Ažurirano: 11. 07. 2018.

Predstavnici ŽK Karlovac posjetili su 6. srpnja proizvodni pogon tvrtke Strijelac d. o. o. iz Karlovca i u razgovoru s vlasnikom Želimirom Bakšićem upoznali se s poslovanjem i razvojnim planovima tvrtke.

Tvrtka djeluje već dvadeset osam godina i ima sedamnaest zaposlenih. Osnovna je djelatnost prerada termoplastičnih masa tehnologijom brizganja i puhanja pomoću alata i kalupa razvijenih u vlastitoj alatnici. Specijalizirana je za proizvodnju građevinskog pribora i alata, armaturnih odstojnika, proizvoda od polikarbonatnih ploča i sličnih proizvoda.

Uz postojeći program poslovanja, upravo je započela realizacija novog projekta izrade ambalaže za luksuzne proizvode kozmetičke industrije. U tu je svrhu nabavljen novi stroj koji će omogućiti povećanje kapaciteta proizvodnje, rast prihoda i konkurentnosti tvrtke. Planira se i dodatno zapošljavanje.

Radi unapređivanja poslovanja te bolje pozicioniranosti na domaćem i inozemnom tržištu predstavnicima tvrtke je tim ŽK Karlovac predstavio spektar usluga Hrvatske gospodarske komore, poput organiziranja zajedničkog izlaganja tvrtki na sajmovima, organiziranja poslovnih delegacija i razgovora, usluge Poduzetnik – izvoznik, servisa Tenderi.hgk te aktivnosti Europske poduzetničke mreže. S obzirom na to da je velik dio proizvodnog asortimana tvrtke rezultat vlastitog istraživanja i inovacija, tvrtki je predloženo i korištenje znakova hrvatske kvalitete.

Razgovaralo se i o razvoju sasvim novog proizvoda koji je namijenjen kompostiranju kućnog biorazgradivog otpada. Ideja je podržana te su ponuđene usluge Komore pri promociji u javnosti i lokalnim vlastima, uz prethodnu detaljniju pripremu projekta i izradu 3D modela odnosno prototipa.

Iako je tvrtka vrlo uspješna u korištenju bespovratnih sredstava na lokalnoj i nacionalnoj razini, predstavljene su nove mogućnosti korištenja potpora radi unapređenja poslovanja i sufinanciranja planiranih ulaganja.