Studenti Geografskog odsjeka PMF-a posjetili Županijsku komoru Karlovac

Objavljeno: 15. 11. 2018. , Ažurirano: 15. 11. 2018.

Studenti Geografskog odsjeka Prirodoslovno-matematičkog fakulteta iz Zagreba u pratnji profesora Zorana Stiperskog, Jelene Lončar i Mladena Maradina posjetili su Županijsku komoru Karlovac, u srijedu, 14. studenoga, gdje ih je primio predsjednik Zlatko Kuzman.

Predsjednik je na njihov zahtjev održao predavanje o ulozi i značaju Komore, upoznao ih sa stanjem u gospodarstvu Karlovačke županije, a najviše se zadržao na dijelu izlaganja o poduzetničkim zonama za koje su studenti pokazali i najviše zanimanja, što ne čudi kad se zna da su u posjet došli studenti diplomskog studija smjera Poslovno planiranje i regionalni razvoj.

Tom je prigodom Kuzman detaljno objasnio načine suradnje Komore i lokalne samouprave kad je riječ o formiranju novih poslovnih zona, poteškoćama kod realizacije i važnim čimbenicima koji su uvjet da poslovna zona potakne interes kod poduzetnika kao što su dobra infrastrukturna rješenja, prilazne ceste i drugo. Kao uspješan primjer poslovnih zona istaknuo je Poslovnu zonu Ogulin smještenu u blizini autoputa i Poslovnu zonu Logorište te se osvrnuo na nekoliko poslovnih zona u Županiji koje su u fazi uređenja.