Seminar u ŽK Karlovac o žigu i industrijskom dizajnu

Objavljeno: 12. 11. 2018. , Ažurirano: 23. 11. 2018.

Županijska komora Karlovac u suradnji s Udrugom inovatora Karlovačke županije organizira seminar na temu Žig i industrijski dizajn – alati za uspješno poslovanje, koji će se održati u četvrtak, 22. studenoga, u 10 sati u HGK – Županijskoj komori Karlovac na adresi Kralja Tomislava 19b.

Cilj je seminara unaprjeđenje znanja poduzetnika o ovim oblicima zaštite intelektualnog vlasništva kao alatima za podizanje konkurentnosti i prepoznatljivosti na tržištu.

Žig kao znak kojim poduzeća označavaju svoje proizvode ili usluge i industrijski dizajn kao vanjski oblik proizvoda, uz zaštitu intelektualnog vlasništva, bitan su alat i za provedbu marketinških strategija. Učinkovita zaštita žiga i industrijskog dizajna igra veliku ulogu u stvaranju brenda tvrtke, ali otvara i mogućnost za financijske dobitke na pravima intelektualnog vlasništva. Za potrošača ili tržište oni predstavljaju više od samoga proizvoda, utječu na prepoznatljivost, garanciju kvalitete, ugled tvrtke i ostalo.

Uz informacije o vrstama žiga i dizajna te načinima njihove učinkovite zaštite, seminar će obuhvatiti i praktični dio pretraživanja referentnih baza podataka. Jedna od tema bit će i poslovna tajna kao oblik zaštite intelektualnog vlasništva tvrtke.

Predavač na seminaru doc. dr. sc. Željko Bihar jedan je od vodećih hrvatskih stručnjaka za intelektualno vlasništvo.

Zainteresirani za sudjelovanje na ovom besplatnom seminaru mogu se prijaviti online obrascem do 20. studenoga. Dodatne informacije možete dobiti e-porukom na adresu vsecen@hgk.hr.