Sastanak s vinarima i vinogradarima u Županijskoj komori Karlovac

Objavljeno: 22. 02. 2019. , Ažurirano: 25. 02. 2019.

U Županijskoj je komori Karlovac 22. veljače održan sastanak s predstavnicima vinogradarskih udruga Karlovačke županije te najvećim vinogradarima i vinarima kako bi se raspravile odredbe novog zakona o vinu koji je u postupku donošenja.

Poseban je osvrt dan na zakonom predviđeno osnivanje regionalnih organizacija vinogradara i vinara, pri čemu bi proizvođači s našeg područja pripadali regiji Središnja bregovita Hrvatska. Predsjednik karlovačke komore Zlatko Kuzman ukratko je obrazložio aktivnosti i nadležnosti regionalne organizacije te ponudio pomoć i suradnju vinarima u njenom osnivanju.

Također, na sastanku je bilo riječi o aktivnostima Hrvatske gospodarske komore u promociji hrvatskih vina putem krovnoga Udruženja vinarstva, ali i na razini županijskih komora. „Uz to što već niz godina podupiremo tradicionalnu izložbu vina u Vivodini, u Županijskoj komori Karlovac razmatramo i druge modele promocije lokalnih vinara i njihovog povezivanja s poslovnim i ugostiteljskim sektorom, pa u tom smislu pozivamo predstavnike vinogradarskih udruga na suradnju i predlaganje inicijativa“, kazao je Kuzman.