Zlatko Kuzman, predsjednik HGK - Županijske komore Karlovac, Ivan Janković, ravnatelj Tehničke škole Karlovac i Damir Mandić, gradonačelnik grada Karlovca

Prvi sajam strukovnog obrazovanja održan u Karlovcu

Objavljeno: 28. 09. 2021. , Ažurirano: 28. 09. 2021.

Regionalni centar kompetentnosti Tehničke škole Karlovac i Hrvatska gospodarska komora – Županijska komora Karlovac organizirali su jednodnevni sajam strukovnog obrazovanja u sektoru elektrotehnike i računalstva te podsektoru strojarstva koji se održao u četvrtak, 23. rujna, ispred Gradskog kazališta "Zorin dom" u Karlovcu.

Sajam je okupio sve važne tvrtke, škole i institucije s područja Karlovačke županije i šire koji su predstavili mogućnosti obrazovanja i zapošljavanja u navedenom sektoru i podsektoru. Mogućnosti koje nude strukovna zanimanja imali su priliku upoznati i učenici Obrtničke i tehničke škole Ogulin, Elektroindustrijske i obrtničke škole Rijeka, Strukovne škole Gospić te Srednje škole Slunj koji su organizirano posjetili sajam.

U sklopu sajma održan je okrugli stol Priprema mladih za tržište rada – Što je potrebno mijenjati kako bi učenici po završetku školovanja i zapošljavanja na svom prvom radnom mjestu bili spremni doprinijeti promjenama i inovacijama u poslovanju tvrtki i obrta? Na panel raspravi koju je moderirao Silvano Gospodarić sudjelovali su:

• Ivan Janković, ravnatelj Tehničke škole Karlovac,
  • Zlatko Kuzman, predsjednik Hrvatske gospodarske komore – Županijske komore Karlovac,
  • Darko Stanković, predsjednik Obrtničke komore Karlovačke županije,
  • Ivana Mehle, predstojnica Područnog ureda Karlovac Hrvatskog zavoda za zapošljavanje,
  • Danijel Strmota, menadžer iz tvrtke DW Reusables d.o.o.,
  • Karolina Horvatinčić, voditeljica projekta KaRijERA i JA.

Organizator sajma je Tehnička škola Karlovac u suradnji s Hrvatskom gospodarskom komorom – Županijskom komorom  Karlovac.

logo Karijera i ja.png

logo Struka.png

Lenta i tekst.png

Organizacija sajma sufinancirana je u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020. iz Europskog socijalnog fonda. Ukupan iznos projekta STRuKA i TI UP.03.3.1.04.0008 je 27.623.493,09 kuna u potpunosti financiran iz Europskog socijalnog fonda. Ukupan iznos projekta KaRijERA i JA UP.03.3.1.04.0007 je 31.792.709,24 kuna u potpunosti financiran iz Europskog socijalnog fonda.