Pripreme za iKA-u 14 – Izložbu inovacija Karlovac

Objavljeno: 08. 07. 2021. , Ažurirano: 09. 07. 2021.

U Županijskoj komori Karlovac je 8. srpnja održan sastanak Organizacijskog odbora iKA-e 14 – Izložbe inovacija Karlovac.

iKA je tradicionalna bijenalna izložba inovacija koju organizira Udruga inovatora Karlovačke županije u suorganizaciji i pod pokroviteljstvom Županijske komore Karlovac. Izložba će se održati od 21. do 24. rujna, a domaćin će kao i ranije biti Tehnička škola Karlovac.

"Nadamo se da će nam epidemiološki uvjeti omogućiti održavanje svih planiranih aktivnosti te da će i ova iKA predstaviti zanimljive inovacije i nove proizvode naših poduzetnika", rekao je Zlatko Kuzman, predsjednik Županijske komore Karlovac i ujedno predsjednik Organizacijskog odbora izložbe.

Sadržaj i program izložbe predstavio je Željko Kovač, predsjednik Udruge, istaknuvši da će se na izložbi predstaviti oko šezdeset inovacija čiji su autori članovi karlovačke udruge i poduzetnici Karlovačke županije te članovi partnerskih i udruga inovatora iz Hrvatske i susjednih regija Unsko sanskog kantona (BiH) te Dolenjske i Bele Krajine (Slovenija). Na iKA-i će se ponovno posebna pažnja dati stvaralaštvu mladih pa će dio izlagačkog prostora i ovaj puta biti namijenjen radovima učenika strukovnih škola Karlovačke županije i studenata Veleučilišta u Karlovcu. S ciljem popularizacije inovativnog rada i tehničke kulture među mladim naraštajem, program ove iKA-e ćemo dopuniti i različitim kreativnim radionicama za učenike.

Suorganizatori izložbe su Udruga inovatora Hrvatske i Zajednica tehničke kulture Karlovačke županije i Karlovca, a supokrovitelji Karlovačka županija, Grad Karlovac i Tehnička škola Karlovac.