Predstavljen program unapređenja gospodarstva Karlovačke županije vrijedan 200.000 kuna

Objavljeno: 11. 04. 2019. , Ažurirano: 11. 04. 2019.

Program dodjele bespovratne pomoći poduzetnicima početnicima Unapređenje gospodarstva Karlovačke županije predstavljen je 11. travnja na konferenciji za medije u HGK –  Županijskoj komori Karlovac.

Sredstva za provedbu Programa u svrhu unapređenja gospodarstva, u ukupnom iznosu od 200.000 kuna, osigurana su u proračunu Karlovačke županije. Najniži iznos bespovratne potpore bit će 5000 kuna, a najviši iznos 40.000 kuna, uz intenzitet potpore do 80 posto.

Ukupni postupak – raspisivanje javnog poziva, provjera i valorizacija natječajne dokumentacije, odabir korisnika, dodjela, nadzor i završno izvješće – provodi HGK – Županijska komora Karlovac.

Predsjednik Županijske komore Karlovac Zlatko Kuzman naglasio je da je riječ o kontinuitetu pružanja pomoći poduzetnicima početnicima na području Županije. „Bespovratnim potporama poduzetnicima početnicima želi se olakšati poslovanje u prvim godinama postojanja te ih potaknuti na ulaganja u rast i razvoj."

Prihvatljivi su prijavitelji registrirana trgovačka društva izvan vlasništva javnog sektora, osnovana u posljednje tri godine, a sufinancirat će se aktivnosti u vezi s pokretanjem poslovanja, proširenjem ili unapređenjem proizvodnih, uslužnih i IT djelatnosti te izradom projektnih prijedloga za sufinanciranje iz EU fondova.

„Kontinuitet dobre suradnje Hrvatske gospodarske komore i Karlovačke županije datira od davnih dana, a posebno veseli činjenica da je prvi put izrađen program unapređenja gospodarstva u suradnji te da smo županjskim proračunom alocirali određena sredstva bespovratne potpore namijenjene poduzetnicima početnicima“, istaknuo je Željko Fanjak, županijski pročelnik za gospodarstvo.

Objava Javnog poziva i prateće dokumentacije kojima se poduzetnici pozivaju na dodjelu bespovratnih sredstava očekuje se najkasnije do utorka, 16. travnja.