Gosti iz Konzulata Srbije u Rijeci posjetili ŽK Karlovac

Objavljeno: 07. 03. 2019. , Ažurirano: 07. 03. 2019.

U Županijskoj komori Karlovac 6. ožujka održao se sastanak s generalnim konzulom Republike Srbije u Rijeci Goranom Petrovićem i konzulom Vladimirom Marjanovićem, na kojem se razgovaralo o mogućnostima poslovne suradnje.

Predsjednik ŽK Karlovac Zlatko Kuzman gostima je predstavio gospodarski profil Karlovačke županije, najznačajnije gospodarske grane i proizvode. "Srpski poduzetnici dobrodošli su u našu županijsku komoru gdje mogu dobiti aktualne i relevantne informacije o mogućnostima poslovanja i investiranja", kazao je Kuzman.

Zahvaljujući na prijamu i korisnim informacijama, generalni je konzul istaknuo odličnu suradnju Konzulata sa županijskim komorama te ponudio pomoć u povezivanju poduzetnika. S jedne strane, takva suradnja može pomoći srpskim poduzetnicima pri ulasku na europsko tržište, a s druge, hrvatskim se poduzetnicima otvaraju mogućnosti lakšeg pristupanja ruskom tržištu, zaključeno je.