Uspješan nastup Županijske komore Karlovac na 16. Međunarodnom sajmu ekologije EKOBIS 2018

Objavljeno: 10. 09. 2018. , Ažurirano: 20. 09. 2018.

Na zajedničkom štandu svoje su proizvode i usluge predstavili PPK karlovačka mesna industrija d. d., DS Smith Plastics Karlovac d. o. o., Energy Pellets d. o. o., Express d. o. o. i OPG Gostović.

Na 16. Međunarodnom sajmu ekologije EKOBIS 2018, koji se održao u Bihaću od 13. do 15. rujna ove godine, zapaženi nastup imale su članice Hrvatske gospodarske komore koje već niz godina sudjeluju na bihaćkom sajmu u organizaciji Županijske komore Karlovac.

Osim izlagačkog dijela i poslovnih susreta izlagača, na štandu se održao i niz susreta s predstavnicima institucija, regija i inozemnih partnerskih komora. Između ostalih štand HGK posjetio je Tugomir Majdak, državni tajnik Ministarstva poljoprivrede Republike Hrvatske, Šemsudin Dedić, ministar poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Federacije BiH, Husein Rošić, premijer Unsko-sanskog kantona, Šuhret Fazlić, gradonačelnik Bihaća i ostali.

S obzirom na to da se ove godine obilježava 20. obljetnica potpisivanja sporazuma o komorskoj suradnji Županijske komore Karlovac i Privredne komore Unsko-sanskog kantona, sajamski susreti iskorišteni su i za razgovore o rezultatima dosadašnje suradnje i novim aktivnostima među kojima je zajednička organizacija konferencije o prometnom pravcu Novo Mesto – Karlovac – Bihać. Na tu temu  održan je sastanak s direktorom bihaćke komore Nihadom Šušnjarom i izvršnim direktorom za tehničke poslove Javnog poduzeća Ceste Federacije BiH Dedom Pjanićem. "Na konferenciji koju planiramo organizirati u karlovačkoj komori do kraja ove godine želimo još jednom istaknuti potrebu prometnog povezivanja triju susjednih regija i njihova povezivanja s europskim prometnim pravcima. Cilj nam je na jednom mjestu okupiti predstavnike regionalne i lokalne vlasti i predstavnike struke pa kroz razmjenu informacija o aktivnostima i planovima razvoja prometne infrastrukture triju regija pronaći zajedničke interese", kazao je predsjednik Županijske komore Karlovac Zlatko Kuzman.

Inače, ovogodišnji EKOBIS okupio je više od 200 izlagača iz više zemalja. Za najbolji kolektivni nastup plaketom je nagrađena Hrvatska gospodarska komora, dok je predsjednik ŽK Karlovac dobio Posebno priznanje za doprinos organizaciji i razvoju Međunarodnog sajma ekologije EKOBIS. "Čestitam kolegama iz bihaćke komore na ustrajnosti i uspješnoj organizaciji ovogodišnjeg i svih dosadašnjih sajmova. Ujedno zahvaljujem na izvrsnoj suradnji već 20 godina. I dalje ćemo njegovati dobrosusjedske odnose naših dviju komora, na korist naših gospodarstvenika i regija", zahvalio se Kuzman.