U Dubrovniku održana dvodnevna edukacija za nositelje i organizatore turističkih sadržaja u prirodi

Objavljeno: 24. 06. 2020. , Ažurirano: 25. 06. 2020.

Unatoč situaciji koju je izazvala zaraza koronavirusom u sektoru turizma te manjem broju gostiju od očekivanih, Hrvatska gospodarska komora – Županijska komora Dubrovnik odlučila se na održavanje edukacije za vodiče u pustolovnom turizmu.

Upravo se taj oblik turizma u narednom razdoblju prepoznaje kao tržišna niša s obzirom na to da se većina aktivnosti odvija u manjim grupama i na otvorenom.

U suradnji s Hrvatskom gorskom službom spašavanja, edukacija za nositelje i organizatore turističkih sadržaja u prirodi održana je 23. i 24. lipnja u ŽK Dubrovnik.

Meteorologija, sigurno vođenje grupa na izlete i ture, orijentacija i kartografija te pružanje prve pomoći u prirodi bile su teme edukacije.

Na kraju je održana praktična provjera stečenog znanja, nakon koje su polaznici dobili certifikate za obavljanje aktivnosti koje se smatraju turističkim uslugama aktivnog i pustolovnog turizma.