ŽK Dubrovnik: Potpisivanje ugovora u projektu WebPoSt

Objavljeno: 01. 12. 2016. , Ažurirano: 20. 12. 2016.

Ugovor o provedbi projekta WebPoSt (internetska stranica poduzetnicima od studenata) potpisale su 1. prosinca ŽK Dubrovnik, Sveučilište u Dubrovniku i dvanaest županijskih poduzetnika, na Odjelu za elektrotehniku i računarstvo Sveučilišta u Dubrovniku.

WebPost projekt  nastao je u suradnji između Županijske komore Dubrovnik i Sveučilišta u Dubrovnika - Odjela za elektroniku i računarstvo, kako bi se pomoglo poduzetnicima iz Dubrovačko-neretvanske županije u kategoriji malih tvrtki (do tri zaposlena) u dijelu internetske prezentacije te kako bi se studentima Sveučilišta omogućilo stjecanje prakse.

Tijekom sastanka predstavljena su prava i obaveze svih sudionika u projektu, kako bi ostvarenje suradnje između poduzetnika i studenata bilo što učinkovitije. Cilj je svake godine postići sve bolju komunikaciju i unapređenje projekta, dok je uloga Komore koordiniranje aktivnosti svih zainteresiranih strana.

Dokaz uspješnosti projekta WebPoSt, koji se provodi petu godinu zaredom, jest i povećani broj zainteresiranih poduzetnika koji premašuje broj studenata uključenih u projekt.  Slijedom porasta broja prijavitelja, ove će godine studenti izrađivati dvije internetske stranice, odnosno stranice za dva poduzetnika.

Dosad je izrađeno 47 stranica poduzetnicima, a ove ih je godine prijavljeno 28.