Održana 5. sjednica Strukovne grupe graditeljstva

Objavljeno: 18. 02. 2020. , Ažurirano: 18. 02. 2020.

Sjednica Strukovne grupe graditeljstva HGK – Županijske komore Dubrovnik održana je 18. veljače u Županijskoj komori Dubrovnik.

Na sjednici se raspravljalo o Odluci privremene zabrane izvođenja građevinskih radova za vrijeme turističke sezone 2020. u gradu Dubrovniku te u lokalnim samoupravama u Dubrovačko-neretvanskoj županiji.

Građevinari su se upoznali s kvotom dozvola za zapošljavanje stranaca za kalendarsku godinu 2020. Za sektor graditeljstva odobreno je 33.300 dozvola i potrebno je što prije popuniti zahtjev kako bi se na vrijeme ostvarilo pravo uvoza radne snage. Istaknuli su kako je trenutni kvotni sustav bolje rješenje od predložene izmjene Zakona o strancima, koji će, ako se usvoji u sadašnjem obliku, produljiti procedure zapošljavanja radne snage koja dolazi izvan Hrvatske.