Predsjednik Strukovne grupe putničkih agencija ŽK Dubrovnik Danijel Marušić, predsjednica ŽK Dubrovnik Nikolina Trojić i zamjenica predsjednika Strukovne grupe Slavica Grkeš
Izvor: HGK

Izabrano novo vodstvo Strukovne grupe putničkih agencija

Objavljeno: 23. 06. 2020. , Ažurirano: 24. 06. 2020.

Na izbornoj sjednici Strukovne grupe putničkih agencija ŽK Dubrovnik 23. lipnja birano je novo vodstvo za četverogodišnji mandat. Iako je sjednica počela visokim intenzitetom, nazočni su uspjeli naći zajednički jezik i dogovoriti daljnji tijek sjednice.

Dugogodišnji predsjednik Strukovne grupe Stanko Ljubić iz agencije Globtour d.o.o. zahvalio je kolegama koji su prisustvovali sjednicama te se zalagali za unaprjeđenje ove struke. Također, zahvalio je Komori na suradnji za vrijeme njegova presjedanja. Kolegama se referirao na izjavu koja je u medijima podigla dosta prašine protekla dva mjeseca te još jedanput istaknuo da je funkcija predsjednika i zamjenika volonterska te da se rad u Strukovnoj grupi ne honorira. Njegov zamjenik Boro Aleksić iz agencije Elite Travel d.o.o. istaknuo je da možda nisu u svom radu postigli sve što su započeli i što su željeli, ali zasigurno su se borili s raznim problemima za dobrobit agencijskog poslovanja. Obojica su istaknuli svoju podršku novoizabranim predstavnicima putničkih agencija u našoj Županiji te istaknuli da će pomoći u njihovu daljnjem radu.

Za predsjednika Strukovne grupe kandidirali su se Danijel Marušić, Dubrovnik Travel d.o.o., za njegovu se zamjenicu kandidirala Tatjana John, Spicy Events j.d.o.o., te Slobodan Vukotić, Travel Plan d.o.o. za predsjednika, a za zamjenicu Slavica Grkeš, Dominium Travel d.o.o.

Većinom glasova izabrani su Danijel Marušić za predsjednika te Slavica Grkeš za zamjenicu.

Sjednici je prisustvovala i poslovna tajnica Udruženja putničkih agencija HGK Saša Zrnić iz Sektora za turizam Hrvatske gospodarske komore. Prisutnima je predstavila probleme agencijskog poslovanja kojima se Udruženje bavilo prethodnih godina, ali je naglasak stavila na situaciju izazvanu koronavirusom.

Predsjednica Županijske komore Dubrovnik Nikolina Trojić zahvalila je svim kandidatima na isticanju kandidatura i spremnosti da rade za dobrobit ove djelatnosti. Istaknula je kako je Komora administrativna potpora agencijama, koja pomaže, artikulira stavove i dalje prosljeđuje njihove zaključke, ali da se intenzitet rada Strukovne grupe očituje u njihovu angažmanu. Poželjela je da i naredne sjednice budu ovako dobro posjećene.