Delegacija grada Huzhoua posjetila ŽK Dubrovnik

Objavljeno: 28. 08. 2019. , Ažurirano: 29. 08. 2019.

Gospodarska delegacija kineskoga grada Huzhoua koju je predvodio zamjenik direktora Stalnog odbora skupštine grada Huzhoua Dong Lixin posjetila je 28. kolovoza ŽK Dubrovnik.

Predstavnice Županijske komore Dubrovnik Jelena Diklić i Nikolina Trojić predstavile su ulogu i rad Hrvatske gospodarske komore, strukturu gospodarstva te potencijalna ulaganja u Dubrovačko-neretvansku županiju.

Direktor Razvojne agencije grada Ploče Ivan Karamatić predstavio je gospodarske potencijale grada Ploča s naglaskom na projekt razvoja Luke Ploče.

S obzirom na to da je Huzhou tradicionalno poznat po proizvodnji svile, Lixin je naglasio povijesnu povezanost Dubrovačko-neretvanske županije i grada Huzhoua trgovinom svilom još od vremena Marka Pola.

Znatan udio u gospodarstvu Huzhoua čini turizam, što otvara potencijalne mogućnosti suradnje u toj najrazvijenijoj grani gospodarstva naše županije.

Posjet je organiziran u sklopu studijskog putovanja Europom grupe kineskih korporativnih menadžera, predstavnika državnih tijela i nevladinih organizacija, polaznika međunarodne škole Panoeuro Elite Centera.