Susret gospodarstvenika na Gospodarskom forumu grada Preloga 2016
Izvor: Grad Prelog

Gospodarski forum grada Preloga 2018.

Objavljeno: 16. 11. 2018. , Ažurirano: 21. 11. 2018.

Grad Prelog i ove godine tradicionalno održava susret poduzetnika Gospodarski forum Grada Preloga, koji će se ove godine održati u petak, 30. studenoga, u Hotelu Panorama – DG Sport u Prelogu. Ovogodišnji su partneri, uz Hrvatsku gospodarsku komoru, HAMAG-BICRO, Con-ZO – Udruga zavarivačkog osoblja te Udruga poslovnih ljudi Partner iz Zagreba.

Susret će se sastojati od dvaju dijelova, od kojih će se u prvom održati nekoliko zanimljivih predavanja i radionica, a u drugom završna svečanost, uz prikazivanje kratkoga dokumentarca o lokalnom gospodarstvu te panel-raspravu o razvojnoj strategiji do 2028. Nakon završne svečanosti slijedi i tradicionalno druženje svih poduzetnika s područja Grada Preloga.

Pozivaju se svi zainteresirani poduzetnici, obrtnici i poljoprivrednici da svoje banere ili reklame dostave najkasnije do 29. studenoga u Grad Prelog kako bi ih se moglo izložiti tijekom Gospodarskog foruma.

Sve detaljnije informacije možete dobiti na broju telefona 040/645301 ili putem e-adrese info@prelog.hr.

Vrijeme Aktivnost
30.11.2018
15:00 - 15:15 Sportska dvorana DG Sport - otvaranje Gospodarskog foruma Grada Preloga
15:15 - 17:45 Konferencijska dvorana (II. kat) DG Sport - Stručni skup u organizaciji Con-ZO – Udruge zavarivačkog osoblja • prof. Željko Habek dipl.ing.: 'Novi europski pristup obrazovanju zavarivača sukladno zahtjevima tržišta rada' • Sočković Krunoslav dipl.ing.: Izmjene norme za atestiranje postupaka zavarivanja ISO 15614-1: 2017 u odnosu na prethodno izdanje • David Pührerfellner, Andreas Schierl: „Inovacija postupaka zavarivanja crnih i obojenih metala“
15:15 - 17:00 Sportska dvorana DG Sport - DAN OTVORENIH VRATA HAMAG BICRO • Financijski instrumenti HAMAG-BICRO-a: zajmovi i jamstva (30 minuta) • Novi financijski instrumenti za poljoporivredu i ruralni razvoj (30 minuta) • Bespovratne potpore – Novi natječaji (20 minuta) • Bespovratne potpre – kako izbjeći najčešće pogreške prilikom izrade projektne prijave (20 minuta) • tijekom prezentacija, radionica sa zainteresiranim gospodarstvenicima “face to face”
17:00 - 17:45 Sportska dvorana DG Sport - Udruga poslovnih ljudi „Partner“, Zagreb • GLS konferencija (Simon Sinek, Rasmus Ankersen)
18:00 - 21:00 Sportska dvorana DG Sport - Završna svečanost – Susret gospodarstvenika • Uvodni dio – obraćanje gradonačelnika i gostiju: o Ljubomir Kolarek, gradonačelnik Preloga o Predstavnici Međimurske županije o Predstavnici Hrvatske obrtničke komore o Predstavnici Hrvatske gospodarske komore o Predstavnici Vlade Republike Hrvatske • Gospodarstvo Preloga danas – film o gospodarstvu Preloga • Panel diskusija – Razvojna strategija Grada Preloga od 2018. do 2028.