ŽK Bjelovar na Danu profesionalnog usmjeravanja

Objavljeno: 08. 05. 2019. , Ažurirano: 08. 05. 2019.

ŽK Bjelovar i ove je godine sudjelovala na Danu profesionalnog usmjeravanja za učenike završnih razreda osnovnih škola, koji je organizirao Hrvatski zavod za zapošljavanje Područni ured Bjelovar i Centar za informiranje i savjetovanje o karijeri – CISOK.

Cilj ove manifestacije bio je informirati i olakšati učenicima odabir srednjoškolskog programa nakon završetka osnovnoškolskog obrazovanja. Programi su im predstavljeni na infopultovima, predavanjima i usmenim prezentacijama te putem demonstracije zanimanja i informativnih letaka.

Županijska komora Bjelovar, u suradnji s Obrtničkom komorom, promovirala je važnost strukovnih zanimanja, a putem tiskanih materijala HGK promovirani su hrvatskih proizvodi koji nose znakove kvalitete HGK, financijska pismenost i nadolazeći 7. Salon inovacija u Bjelovaru.