HGK na 26. Jesenskom međunarodnom bjelovarskom sajmu

Objavljeno: 07. 09. 2018. , Ažurirano: 13. 09. 2018.

Sajam poljoprivrednih alata, mehanizacije, stočarstva i opreme za stočarstvo, Državna stočarska izložba, Sajam opreme za grijanje i obnovljive izvore energije, Sajam opreme za hortikulturu, Sajam građevinske i komunalne opreme

Na 26. Jesenskom međunarodnom bjelovarskom sajmu od 7. do 9. rujna na sajamskom prostoru u Gudovcu sudjelovali su izlagači županijskih komora Osijek, Virovitica, Požega, Čakovec, Zagreb i Bjelovar.

Potpredsjednik Vlade Republike Hrvatske i ministar poljoprivrede Tomislav Tolušić prigodnim je govorom otvorio Sajam ističući važnost stočarstva po kojemu je bilogorski kraj i poznat.

Ovogodišnji partner Sajma bila je Privredna gospodarska komora Federacije Bosne i Hercegovine, a posjetila su ga i mnogobrojna inozemna poslovna izaslanstva.

Ukupno 27 izlagača navedenih županijskih komora po promotivnim je cijenama prodavalo trajnožareće peći, egzotično voće, bučino ulje, med i pčelarske proizvode, čajeve i proizvode biljnog podrijetla, kožne jakne, radnu odjeću i obuću, a na vanjskom izložbenom prostoru poljoprivrednu mehanizaciju, traktore te njihove priključke i prikolice.

Uz najavu 6. Salona inovacija i akcije Kupujmo hrvatsko u Bjelovaru, predstavnici ŽK Bjelovar osobit su naglasak stavili na oznake Hrvatske kvalitete i Izvorno hrvatsko, katalog hrvatskih proizvoda te na projekt Digitalna komora.