Konferencija MEETING G2.5 – GRADIMO POSLOVNE MOSTOVE 6.11.2019.
Izvor: HGK

ŽK Zadar sudjelovala na Konferenciji Meetings G2.5 – gradimo poslovne mostove

Objavljeno: 08. 11. 2019. , Ažurirano: 08. 11. 2019.

Udruga za poslovno povezivanje domovinske i iseljene Hrvatske organizirala je konferenciju Meeting G2.5 – gradimo poslovne mostove. Konferencija se održavala od 4. do 6. studenoga. Gradovi domaćini bili su Zagreb i Zadar.

Ovo je peta takva konferencija kojoj je cilj umrežavanje poslovnih ljudi hrvatskog podrijetla iz svih dijelova svijeta. Ovogodišnja konferencija okupila je oko 150 sudionika, od čega 80 uspješnih poslovnih ljudi hrvatskog porijekla iz inozemstva, koji dolaze iz 18 zemalja.

Zadar je bio domaćin posljednjega dana konferencije, 6. studenoga, te se u Kneževoj palači organiziralo predstavljanje zadarskoga gospodarstva, strateških projekata, poslovnih zona, mogućnosti ulaganja i uspješnih poslovnih priča poduzetnika iz Zadarske županije. Konferenciju je otvorio gradonačelnik Zadra Branko Dukić koji se u pozdravnom govoru dotaknuo gospodarskih potencijala i investicija koje se provode. Jedna od najznačajnijih investicija Grada jest početak gradnje infrastrukture u novoj gospodarskoj zoni Crno, o čemu je prisutnima više rekao pročelnik Upravnog odjela za gospodarstvo, obrtništvo i razvitak otoka u Gradu Zadru Ivica Katić. Direktorica turističke agencije Magic Croatia d.o.o. iz Zadra, Veronika Mudri Šestan sudionicima je predstavila virtualnu šetnju kroz povijest Zadra, proizvod svoje tvrtke koji je dijelom sufinanciran vaučerom na projektu EU 4helix+ na kojem Županijska komora Zadar sudjeluje kao projektni partner.

Županijska komora Zadar prisutnima je predstavila gospodarski profil Zadarske županije. Istaknuto je kao je 2018. rekordna godina po ostvarenim ukupnim prihodima, kao i prihodima ostvarenima od prodaje u inozemstvu, po prosječnom broju zaposlenih te po turističkim dolascima i noćenjima. Raste broj novoosnovanih tvrtki te se smanjuje broj nezaposlenih osoba, a prema podacima s kojima ŽK Zadar raspolaže za prvih devet mjeseci ove godine ostvareno je 5% više dolazaka i 4% više noćenja nego lani u istom periodu. Iseljenicima je na kraju predstavljena internetska stranica koju je izradila HGK www.investincroatia.hr. Stranica je namijenjena ulagačima i svima koji namjeravaju poslovati u RH jer objedinjuje na jednom mjestu sve informacija potrebne pri donošenju odluke o ulaganju i poslovanju u RH. Naglašeno je kako stranica sadrži sve potrebne informacije o mogućnostima investiranja u RH, projektima, lokacijama, gospodarskim pokazateljima, poticajima, troškovima poslovanja, poreznom sustavu, kao i načinu poslovanja te zakonodavnom okviru koji prati ulagačke i druge poslovne aktivnosti.