Održana dvanaesta sjednica Strukovne skupine turističkih agencija Županijske komore Zadar

Objavljeno: 21. 03. 2018. , Ažurirano: 03. 04. 2018.

U HGK – Županijskoj komori Zadar 29. ožujka održana je dvanaesta sjednica Strukovne skupine turističkih agencija Zadarske županije, na kojoj su se okupila 22 predstavnika turističkih agencija Zadarske županije.

Na sjednici je sudjelovao pročelnik Upravnog odjela za komunalne djelatnosti i zaštitu okoliša Grada Zadra Robertino Dujela kako bi izvijestio prisutne o izmjenama i dopunama Odluke o reklamiranju na području Grada Zadra, prema kojoj se uvode putokazni standardizirani reklamni panoi koji se postavljaju na pročelja zgrada na onim lokacijama gdje za to postoji najveći interes korisnika poslovnih prostora, uz plaćanje naknade. Panoi služe fizičkim i pravnim osobama za samoreklamiranje, odnosno usmjeravanje na poslovni prostor ili djelatnost koja se oglašava, a na svakom će panou biti uvršteno šest subjekata. Cilj je navedene izmjene, ističe Dujela, prije nadolazeće turističke sezone uvesti red u prostor i poboljšati komunikacijsku i vizualnu povezanost unutar povijesne jezgre grada Zadra. Također je istaknuo kako je upravo ova odluka rezultat inicijative koju su prema resornom gradskom odjelu zajednički pokrenule Županijska komora Zadar i Udruženje obrtnika Zadar kako bi se njihovim članicama, odnosno subjektima koji se nalaze u manje dostupnim dijelovima povijesne gradske jezgre omogućila bolja komunikacija prema potencijalnim korisnicima njihovih proizvoda ili usluga. Prisutni predstavnici agencija kojih se ova odluka tiče pozitivno su ocijenili predložene izmjene.

Od ostalih tema, prisutnima su najavljene četiri nadolazeće edukacije koje će se u Županijskoj komori Zadar održati u vezi s njihovim poslovanjem, među kojima, edukacija o novom Zakonu o pružanju usluga u turizmu, o novoj Uredbi o zaštiti osobnih podataka, o digitalnom marketingu u turizmu te edukacija za pratitelje turističkih sadržaja u prirodi.

Dogovorene su i pripremne aktivnosti poslovnih susreta u Bruxellesu koji će Županijska komora Zadar u listopadu organizirati u suradnji TZ-a Zadarske županije i Predstavništva HTZ-a u Belgiji te su naposljetku prisutnima navedeni zaključci s radnog sastanka u vezi s pustolovnim turizmom koji se u ŽK Zadar održao 22. ožujka.