Tajne sadržaja financijskih izvještaja poduzetnika

Objavljeno: 12. 04. 2018. , Ažurirano: 20. 04. 2018.

Županijska komora Split u suradnji s tvrtkom UHY HB EKONOM d. o. o. organizira predavanje Tajne sadržaja financijskih izvještaja poduzetnika. Predavanje je besplatno za članice HGK i održat će se u petak, 27. travnja, u 10 sati u Županijskoj komori Split, na adresi Obala A. Trumbića 4 (I. kat).

Predavanje se organizira s namjerom pružanja potpore članicama HGK u razumijevanju financijskih izvještaja, odlučivanju na temelju njih i prepoznavanju dobrih poslovnih partnera. Poznavanje bilance, računa dobiti i gubitka, novčanog tijeka i financijskih pokazatelja ključno je za uspješno poslovanje svakog poduzetnika.

Vlasnici i direktori malih, ali i većih poduzeća, nefinancijskog usmjerenja obrazovanja, često financije i računovodstvo, pa tako i financijske izvještaje doživljavaju kao komplicirane i nerazumljive.

Ovo predavanje služi upravo tome da svi bez posebnih znanja saznaju kako mogu razumjeti financijske izvještaje, kako iz njih izvući zaključke o poslovanju te o prostoru za efikasnije poslovanje kompanije.

Također, polaznici će saznati kako gledati konkurenciju ili buduće poslovne partnere, kako koristiti dostupne besplatne financijske informacije o poslovnim partnerima i što možemo saznati o partnerima iz njih. Polaznicima će biti objašnjen način na koji se financijski pokazatelji koriste pri analizi, kako se interpretiraju financijski izvještaji te će se upoznati s podacima iz računovodstvenih evidencija koji olakšavaju upravljanje i razvoj tvrtke.

Predavanje je namijenjeno svim poduzetnicima, vlasnicima trgovačkih društava, menadžerima svih razina, računovodstvenom i financijskom osoblju, javnom, privatnom sektoru, neprofitnim organizacijama, državnim institucijama, svima onima koji žele steći osnovna znanja iz tog područja.

Predavači na seminaru bit će Andrea Omašić, ovlašteni revizor i direktor revizije u UHY HB EKONOM, i Helena Budiša, ovlaštena revizorica i direktorica tvrtke UHY HB EKONOM d. o. o. Split.

U pratećim dokumentima nalazi se detaljan program predavanja.

Zainteresirani za sudjelovanje mogu se prijaviti putem online obrasca najkasnije do srijede, 25. travnja, odnosno do ispunjenja kapaciteta dvorane. S obzirom na kapacitet dvorane, prijave su ograničene na dvije osobe iz iste tvrtke.