ŽK Split: Predavanje od računa do elektroničkih računa

Objavljeno: 14. 05. 2019. , Ažurirano: 14. 05. 2019.

Županijska komora Split, u suradnji s tvrtkom DB informatika d.o.o. iz Rijeke, organizira predavanje Od računa do elektroničkih računa. Predavanje je besplatno za članice HGK i održat će se u četvrtak, 30. svibnja, u 12 sati u Županijskoj komori Split, na adresi Obala A. Trumbića 4 u Splitu (I. kat).

Predavanje organiziramo radi pružanja iscrpnog uvida u elektroničke račune, s posebnim naglaskom na promjenu zakonske regulative u RH.

Predavanje će održati Branko Zubak, suutemeljitelj i tehnički direktor tvrtke DB informatika d.o.o. iz Rijeke. DB informatika nudi skup informacijskih rješenja u vezi s kreiranjem, slanjem, zaprimanjem i pohranom elektroničkih računa. Službeni je informacijski posrednik u RH i EU, a putem usluga eJavnaNabavaRH i SUPER realizirano je prvo uspješno spajanje obveznika javne nabave na novi državni sustav te je implementiran javni adresni prostor za elektroničke račune u Hrvatskoj.

Sadržaj predavanja:

1. Osnovni pojmovi
  2. Pravna regulativa u EU
  3. Zakonski propisi u RH
  4. Objašnjenje obveza za realni sektor, nastalih zbog stupanja na snagu Zakona o elektroničkom izdavanju računa u javnoj nabavi
  5. Kreiranje elektroničkih računa s primjerima
  6. Slanje elektroničkih računa s primjerima
  7. Zaprimanje elektroničkih računa s primjerima
  8. Pohrana elektroničkih računa i upravljanje digitalnom poslovnom dokumentacijom.

Zainteresirani za sudjelovanje mogu se prijaviti putem online obrasca, najkasnije do utorka, 28. svibnja, odnosno do ispunjenja kapaciteta dvorane. S obzirom na kapacitet dvorane, prijave su ograničene na dvije osobe iz iste tvrtke.

Predviđeno trajanje predavanja jest dva sata.

Osoba za kontakt u ŽK Split jest Anton Duišin iz Odsjeka za financijske institucije i ekonomske analize (tel.: 021/321 146).