ŽK Split organizator kolektivnog sudjelovanja članica HGK na sajmu GAST

Objavljeno: 23. 02. 2018. , Ažurirano: 02. 03. 2018.

Između 700 izlagača iz šest zemalja, koliko ih sudjeluje na ovogodišnjem, 23. međunarodnom sajmu GAST, njih 20 s područja cijele Hrvatske zajednički se predstavlja u organizaciji Županijske komore Split i na jedinstvenom izlagačkom prostoru Komore.

''Nekada se uspjeh manifestacija poput ove mjerio ponajprije brojem stranih izlagača, a danas brojem kvalitetnih domaćih izlagača, proizvoda i usluga. Sretna sam da Hrvatska gospodarska komora tome pridonosi'', rekla je direktorica Županijske komore Split, Vesna Friedl na svečanom otvaranja sajma GAST 28. veljače u Spaladium Areni.

Direktorica ŽK Split Vesna Friedl na otvaranju 23. sajma GAST

Sajam GAST jedna je od najstarijih, najprepoznatljivih sajamskih manifestacija u Splitu i regiji, posvećena gastronomiji i turizmu te mjesto okupljanja svega relevantnog u pripremi turističke sezone.

Obuhvaća osam specijaliziranih sajmova: prehrane, pića, hotelske i ugostiteljske opreme, vina, kave, namještaja, turizma te sladoleda i slastica. Osim po izlagačkom dijelu, sajam je poznat i po bogatom pratećem programu, poput konferencije o turizmu Turistička mreža. U sklopu ovogodišnje, 7. Turističke mreže, održavaju se tri okrugla stola: I. Obiteljski smještaj: Je li bazen uvjet za dolazak turista u objekte koji nisu uz more? Kako se pozicionirati na tržištu?, II. Programi financiranja za mikro, malo i srednje poduzetništvo u turizmu, III. Eno gastro ponuda kao motiv dolaska turista. Na panelu o enološkoj i gastronomskoj ponudi sudjelovala je predstavnica ŽK Split, koordinatorica za turizam, trgovinu i financije Nataša Bušić.

Nataša Bušić iz ŽK Split na panelu o eno-gastro ponudi

U organizaciji Županijske komore Split zajednički sudjeluju: Agro-Noršić j. d. o. o. Zagreb, Akvilia Unio d. o. o. Zagreb, Bernarda d. o. o. Nedelišće, Domaća radinost Ana Tenžera Solin, Enzita d. o. o. Zagreb, Good spirit d. o. o. Čakovec, Herbapharm d. o. o. Split, Ikar interijeri j. d. o. o. Split, Mesarsko-trgovački obrt Mrki Trogir, Okiroto d. o. o. Pregrada, OPG Knežević Marinela Bjelovar, OPG Lenac Lovro Hrvatska Kostajnica, OPG Šarić Ante Blato na Cetini, Pravo krivo j. d. o. o., Rad-com d. o. o. Zagreb, Roca d. o. o. Vodice, Sapunoteka Šibenik, Šulog d. o. o. Donja Bistra, Tekstil LIO d. o. o. Osijek i Voćarstvo Boić Požega.

Neki od izlagača u organizaciji ŽK Split

Na otvaranju sajma prigodnim su se rječima, uz direktoricu Sajma Split, organizatora sajma GAST, Sanju Vuković Veić, obratili i direktorica marketinga Dalmacijavina Split, partnera sajma Irena Lešković, direktori turističkih zajednica grada Splita i Splitsko-dalmatinske županije Alijana Vukšić i Joško Stella, dogradonačelnik Splita Nino Vela, državni tajnik Ministarstva turizma Tonči Glavina, pomoćnica ministrice gospodarstva, poduzetništva i obrta Ana Mandac te župan splitsko-dalmatinski i izaslanik Predsjednice RH Blaženko Boban, koji je sajam i službeno otvorio.