ŽK Split: Održan inicijalni sastanak povodom osnivanja Sekcije Zajednice kulturnog turizma

Objavljeno: 24. 05. 2018. , Ažurirano: 25. 05. 2018.

Slijedom iskazanog interesa dionika u turizmu, u HGK Županijskoj komori Split 24. svibnja održan je inicijalan sastanak povodom osnivanja Sekcije Zajednice kulturnog turizma.

Sastanku su prisustvovali mahom predstavnici institucija, galerija i putničkih agencija zainteresiranih za unapređenje i razvoj kulturnog turizma Splitsko-dalmatinske županije. Prezentirana je organizacija nacionalne Zajednice kulturnog turizma prema kojoj će se organizirati i rad Sekcije Zajednice na županijskoj razini. Također su predstavljene i dosadašnje aktivnosti Odsjeka za turizam ŽK Split te su najavljena događanja i prijedlozi mogućih aktivnosti Sekcije u osnivanju.

Prisutni su pozdravili inicijativu osnivanja Sekcije uz zaključak kako je potreba suradnja svih interesnih struktura u ovom specifičnom segmentu turizma.

Izborna sjednica Sekcije Zajednice kulturnog turizma na kojoj će se izabrati vodstvo te formalizirati početak rada Sekcije najavljeno je za 5. lipnja u 10 sati u Županijskoj komori Split.