Izvor: HGK

Seminar o godišnjim financijskim izvještajima, porezu na dobit i aktualnostima u PDV-u održan u ŽK Sisak

Objavljeno: 23. 02. 2017. , Ažurirano: 08. 12. 2017.

Županijska komora Sisak organizirala je 22. veljače seminar o godišnjim financijskim izvještajima, porezu na dobit i aktualnostima u porezu na dodanu vrijednost, kojem su prisustvovali predstavnici osamdesetak trgovačkih društava s područja Sisačko-moslavačke županije, prije svega računovodstvenih i knjigovodstvenih servisa te financijskih djelatnika.

Ovaj je besplatni seminar organiziran kako bi se pomoglo članicama Hrvatske gospodarske komore u prevladavanju poteškoća i nedoumica u vezi s izmjenama u poreznom sustavu RH u ovoj godini.

Ovlašteni porezni savjetnik Paško Anić-Antić u prvom je dijelu seminara govorio o izmjenama zakonskih propisa u porezu na dobit za 2016. godinu i lani propisanim izmjenama u godišnjim financijskim izvještajima, dok je u drugom dijelu predavanja upoznao prisutne s izmjenom Zakona i Pravilnika o PDV-u. U završnom dijelu predavač je odgovarao na brojna pitanja sudionika.

Prisutne članice upoznale su se i s Besplatnim poreznim savjetovanjem, novom uslugom HGK. Usluga je namijenjena svim članicama Komore, besplatna je i dio je paketa pomoći gospodarstvenicima. Moguće ju je koristiti jednom godišnje, i to dodjelom vaučera koji je jednak vrijednosti jednog upita odnosno jednoga stručnog mišljenja / očitovanja ovlaštenih poreznih savjetnika, u skladu sa Zakonom o poreznom savjetništvu. Vaučeri se dodjeljuju prijavom na internetskoj stranici HGK, i to prema redoslijedu zaprimanja.