Tomislav Trdenić (Vinarija Trdenić) na kutinskoj izložbi vina MoslaVina

ŽK Sisak: Predavanje o zaštićenim oznakama izvornosti i zemljopisnog podrijetla kod vina

Objavljeno: 19. 07. 2019. , Ažurirano: 19. 07. 2019.

Hrvatska gospodarska komora organizira predavanje o zaštićenim oznakama izvornosti i zemljopisnog podrijetla kod vina u srijedu, 24. srpnja, u 11 sati u Županijskoj komori Sisak, Kranjčevićeva 16.

Žaklina Jurišić, pomoćnica direktorice Sektora za poljoprivredu, prehrambenu industriju i šumarstvo HGK upoznat će prisutne sa zakonodavnim okvirom zaštite vina na nacionalnoj i europskoj razini, govorit će o postupku registracije prema novom Zakonu o vinu, zatim o postojećem stanju zaštite vina u Hrvatskoj, a predstavit će i nekoliko primjera zaštite vina iz zemalja Europske unije.

Za detaljnije informacije obratite se Mladenu Dragojeviću u Županijskoj komori Sisak (telefon: 044/521 518 , e-adresa: mdragojevic@hgk.hr).