Izvor: www.pixabay.com

ŽK Pula: Osnovana Strukovna grupa arhitekata

Objavljeno: 10. 11. 2015. , Ažurirano: 16. 09. 2016.

Članice Strukovne grupe očekuju da će njihov rad u okviru HGK na pitanjima od zajedničkog interesa pridonijeti većem uvažavanju arhitektonske djelatnosti

Na inicijativu Županijske komore Pula, trgovačka društva u Istarskoj županiji koja obavljaju arhitektonske djelatnosti osnovala su, u utorak, 10. studenoga, Strukovnu grupu arhitekata. Osnovni razlog udruživanja jest zaštita zajedničkih interesa i unapređenja suradnje te rada na zajedničkim projektima uz potporu HGK kao matične institucije.

Za predsjednicu Strukovne grupe izabrana je Nada Orbanić – Sapundžić, direktorica tvrtke IPR d. o. o. iz Rovinja, dok su potpredsjednici Dino Krizmanić (Urbis d. o. o. Pula) i Andrej Lazar (Arcus projekt d. o. o. Pula). Poslovna tajnica Strukovne grupe je Sandra Perinić, stručna suradnica u Županijskoj komori Pula.

Predstavnici tvrtki članica novoosnovane Strukovne grupe istaknuli su zadovoljstvo što je Komora prepoznala njihov potencijal te očekuju da će njihov rad u okviru HGK na pitanjima od zajedničkog interesa pridonijeti većem uvažavanju arhitektonske djelatnosti. Početne aktivnosti Strukovne grupe bit će usmjerene na razvijanje suradnje i osnaživanje komunikacije prema institucijama i mjerodavnim tijelima radi rješavanja problematike u struci odnosno predlaganja mjera koje će olakšati, pomoći i poduprijeti poslovanje te promociju struke i članica. Osnivanjem Strukovne grupe arhitekata pri ŽK Pula stvoren je formalni uvjet sudjelovanja u Udruženju arhitekata pri HGK.