Održana besplatna radionica projektiranja franšize

Objavljeno: 11. 05. 2017. , Ažurirano: 12. 05. 2017.

Hrvatska gospodarska komora organizirala je uoči 3. Međunarodnog sajma franšiza – FEC besplatnu radionicu projektiranja franšize, koja se 11. svibnja održala u HGK Županijskoj komori Pula.

U ime organizatora sajma franšiza HGK Županijske komore Rijeka, okupljenima je sajam predstavio Perica Šolić, viši stručni savjetnik u ŽK Rijeka.

Franšizni način poslovanja jedan je od najsigurnijih oblika ulaska u poduzetništvo. Kupnjom franšize ulazite u poduzetništvo na jeftiniji, sigurniji i brži način. Podaci pokazuju da zbog uhodanog poslovnog sustava većina franšizera uspijeva ostvariti uspjeh već u prvoj godini poslovanja, za razliku od samostalnih poslovnih poduhvata i/ili startup-modela. U Hrvatskoj posluje oko dvjesto franšiza, od kojih su većina strani brandovi.

Sudionicima radionica u HGK predstavljeni su i primjeri uspješnih franšiza Eco Point i Surf´n´Fries te LG Laundry Lounge.