Sudionici konferencije u Otočcu
Izvor: HGK Županijska komora Otočac
Autor: Frana Lokas-Mudrovčić

ŽK Pula: Istarske poduzetnice na konferenciji u Otočcu

Objavljeno: 02. 09. 2016. , Ažurirano: 16. 09. 2016.

Komora kao institucija pridonosi razvoju poduzetničkih aktivnosti žena i jačanju njihove uloge u gospodarstvu putem edukacija, sudjelovanja u izradi strateških dokumenata, organizacije poslovnih susreta i umrežavanja.

Na konferenciji o ženskom poduzetništvu koja se održala u petak, 2. rujna, u Županijskoj komori Otočac, sudjelovale su i članice ogranka Hrvatske udruge poslovnih žena Krug Istarske županije. Komora kao institucija pridonosi razvoju poduzetničkih aktivnosti žena i jačanju njihove uloge u gospodarstvu putem edukacija, sudjelovanja u izradi strateških dokumenata, organizacije poslovnih susreta i umrežavanja te je upravo to bio cilj današnje konferencije.

Istra je, što se tiče ženskoga poduzetništva, visokorazvijena regija iz koje proizlaze uspješne poduzetničke priče, a ogranak Kruga za Istarsku županiju od osnivanja podupire ŽK Pula. Također, istarske poduzetnice i menadžerice vrlo su aktivne i prepoznate i na nacionalnoj razini. U više su navrata dobile prestižne nagrade i priznanja, poput ovogodišnje nagrade poduzetnici godine Vesni Grubešić iz Loborike.

"Županijska komora Pula ima tradicionalno dobru suradnju s Ličko-senjskom županijom. Također, poduzetnici Ličko-senjske županije svake se godine kvalitetno predstave na gospodarskoj izložbi Histria koja se u veljači održava u Puli", istaknula je predsjednica Županijske komore Pula Jasna Jaklin Majetić koja je na konferenciji predvodila izaslanstvo poduzetnica iz Istre.

Među članicama izaslanstva valja istaknuti i Vesnu Žmak koja dužnost direktorice u tvrtki Sipro d. o. o. Umag obavlja dulje od 30 godina te je svojim primjerom potaknula prisutne poduzetnice iz Ličko-senjske županije. Također, na konferenciji se predstavila i Davorka Šajina iz agroturizma Ograde te je okupljenima predstavila projekt zaštite pazinskog cukerančića.