Izvor: HGK

ŽK Osijek: Edukacija za učenike srednjih škola o značaju financijske pismenosti

Objavljeno: 08. 03. 2018. , Ažurirano: 09. 03. 2018.

Predavanje o značaju financijske pismenosti namijenjeno učenicima srednjih škola bit će održano u utorak, 13. ožujka u 11 sati u HGK - Županijskoj komori Osijek, Europske avenije 13. Predavanje se održava u okviru tradicionalnog obilježavanja Svjetskog i Europskog tjedna novca.

Hrvatska gospodarska komora jedan je od dionika Nacionalnog strateškog okvira financijske pismenosti potrošača, a u suradnji s institucionalnim partnerima i članicama udruženja financijskih institucija, provodi različite edukativno-informativne aktivnosti usmjerene podizanju financijske pismenosti građana i poslovnih subjekata.

Kroz predavanje će biti obuhvaćene slijedeće teme: značaj financijske pismenosti i uloga HANFA-e, bankarstvo i upravljanje osobnim financijama, uloga i značaj osiguranja te tržište kapitala i investicijski fondovi.