Prvi korisnici vaučera Moj EU projekt u Dubrovačko-neretvanskoj županiji: Riba Mljet, Ponta luke i Plankton trade

Objavljeno: 03. 11. 2016. , Ažurirano: 07. 11. 2016.

Hrvatska gospodarska komora u siječnju 2015. započela je s projektom Vaučer Moj EU-projekt te ga nastavila i u ovoj godini. Vaučer je namijenjen pokrivanju troškova konzultantskih usluga izrade natječajne dokumentacije za EU projekte, uz korištenje usluga konzultanata koji imaju reference u pripremi i prijavi EU projekata. Njihov trošak sufinancira HGK u iznosu od 10.000 kuna.

HGK je dosad raspisala četiri natječaja za vaučer Moj EU projekt te je ukupno zaprimila 169 prijava. Treći i četvrti natječaj još su u tijeku, ali su tri vaučera svojim projektima osvojile tvrtke iz Dubrovačko-neretvanske županije, i to iz trećeg natječaja za pomorstvo i ribarstvo:

• Riba mljet d. o. o., Mljet
  • Ponta luke d. o. o., Ston
  • Plankton trade d. o. o., Metković

U prvom natječaju, Komora je sufinancirala pripremu dokumentacije za projekte s područja poljoprivrede i ruralnog razvoja te je dodijelila18 vaučera (njih 15 je dobilo bespovratna sredstva). Drugim natječajem sufinancirala se izrada dokumentacije za projekte izgradnje proizvodnih kapaciteta i tehnologije te hotela. Do danas ukupno je dodijeljeno 20 vaučera tvrtkama, a njih šest potpisalo je ugovore o bespovratnim sredstvima. Treći natječaj za dodjelu vaučera odnosi se na projekte pomorstva i ribarstva, a četvrti na projekte razvoja novih proizvoda i usluga koji proizlaze iz aktivnosti istraživanja i razvoja.