Dobitnici nagrade Zlatna plaketa s potpredsjednicom Mirjanom Čagalj i predsjednikom ŽK Čakovec Mladenom Križaić
Izvor: HGK

Zlatne plakete ŽK Čakovec najuspješnijim međimurskim tvrtkama: LPT-u, Letini Intechu i Ronisu

Objavljeno: 10. 11. 2016. , Ažurirano: 22. 11. 2016.

U petak, 18. studenoga, u hotelu Park u Čakovcu, Gospodarsko je vijeće Županijske komore Čakovec održalo svečanu sjednicu te je tom prilikom dodijelilo zlatne plakete najuspješnijim trgovačkim društvima u Međimurskoj županiji za poslovanje u 2015. godini, i to u trima kategorijama – za malo, srednje i veliko trgovačko društvo.

Mladen Križaić pozdravio je prisutne i istaknuo pozitivne rezultate gospodarstvenika u protekloj godini. Međimurska županija bilježi rast broja zaposlenih od 6%, ukupnih prihoda 9%, investicija 3%, prosječnih neto plaća 2%, prihoda od prodaje robe u inozemstvu 13,6%, a uvoza 10,1%. Pozitivne trendove u gospodarstvu ne slijedi djelatnost graditeljstva koja zapošljava 12% djelatnika u županiji i bilježi negativan saldo od 50 milijuna kuna. U Međimurskoj županiji najmanji je broj poduzetnika koji posluju negativno u odnosu na ukupni broj poduzetnika u županiji.

Ovo su dodijeljene zlatne plakete i društva:

• najuspješnije malo trgovačko društvo - Ronis d. o. o. Čakovec
  • najuspješnije srednje trgovačko društvo - Letina intech d. o. o. Čakovec
  • najuspješnije veliko trgovačko društvo - LPT d. o. o. Prelog

Tvrtka Ronis d. o. o. Čakovec bavi se prodajom i instaliranjem potrošačke elektronike i računalne opreme. Osnovana je 1997. godine, a danas zapošljava 18 djelatnika u podružnicama Rijeci, Zagrebu i Čakovcu. Zastupa najpoznatije svjetske brandove i proizvođače u segmentu elektronike, a generalni su distributer tvrtke Alpine. Vizija tvrtke je individualni pristup svakom kupcu i dugoročno zadovoljan kupac. Tvrtka je posebno ponosna na webshop koji je počeo među prvima.

Letina intech d. o. o. osnovana je 2013. godine u Čakovcu kao jedna od tvrtki u skupini čija je krovna kompanija Letina inox d. o. o. Pripada među vodeće hrvatske metaloprerađivačke tvrtke koje proizvode opremu za vinarstvo, pivarstvo i ostale grane prehrambene industrije. Uz pomoć vrhunske svjetske tehnologije, tvrtka u svojim proizvodnim pogonima veličine više tisuća četvornih metara izrađuje različite vrste tankova, cisterni, bačvi i drugih proizvoda od nehrđajućeg čelika. Svoje proizvode Letina intech prodaje na tržištima od Sjeverne Amerike preko cijele Europe sve do Japana. Planira proširiti proizvodne pogone, a prosječna plaća po zaposlenom iznosi 7.500 kuna.

LPT d. o. o. je metaloprerađivačko trgovačko društvo koje je, u Prelogu 2000. godine, osnovala multinacionalna korporacija Leggett and Platt sa sjedištem u SAD-u. U svom proizvodnom programu LPT d. o. o. ima žičane jezgre i ostale komponente za izradu madraca i namještaja. Danas zapošljava više od 250 djelatnika, od čega je većina njih u proizvodnji žičanih jezgri, a ostali su u proizvodnji drugih artikala, među kojima su i strojevi koji se koriste u izradi madraca. Najveći dio svoje proizvodnje tvrtka izvozi na svjetsko tržište. Planiraju investiciju od 150 milijuna kuna i otvaranje 60 radnih mjesta.

dobitnici plakete žk čk 2016.jpg

Željko Benc, direktor tvrtke Letina intech d. o. o., Zdravko Kvakan, tehnički direktor LPT d. o. o., Ronald Pintarić, direktor tvrtke Ronis d. o. o.

Nagrade dobitnicima uručili su potpredsjednica HGK za graditeljstvo, promet i veze Mirjana Čagalj i predsjednik Županijske komore Čakovec Mladen Križaić.

Mirjana Čagalj čestitala je dobitnicima i naglasila važnost zaposlenika u uspješnosti i učinkovitosti tvrtke. "Zadovoljan radnik je najbolji radnik", rekla je potpredsjenica Mirjana Čagalj.

Dobitnici nagrada zahvalili su se na priznanjima i složili se da ih ona obvezuju na postizanje još boljih rezultata u poslovanju.

uzvanici zlatna plaketa žk čk 2016.jpg

Uzvanici na dodjeli nagrade Zlatna plaketa ŽK Čakovec