Villa Radin
Izvor: HGK
Autor: ŽK Šibenik

Zdeslav Radovčić, član Uprave Wellness Dalmacija d.o.o., Dubrovnik

Objavljeno: 11. 10. 2015. , Ažurirano: 18. 02. 2020.

Treba više vremena za promjene

Moje osobno iskustvo i iskustvo naše kompanije s Hrvatskom gospodarskom komorom, koja je intenzivirala svoj rad u posljednjih sedam-osam godina, je izuzetno dobro. Dobro smo surađivali i puno nam je pomogla u pojedinim istraživanjima, predstavljanjem i umrežavanjem na tržištu. Uvijek postoji prostora za bolji rad, veću efikasnost i brzinu.

Pročitao sam Prijedlog novog zakona - s nekim stavkama se slažem, a s nekima ne. Slažem se da se Komora treba postaviti na tržišnim osnovama i da je dovoljno jaka institucija da može crpiti izvore svog financiranja kroz svoje poslove i usluge. Ne slažem se s prijelaznim rokovima koji su prekratki. Smatram da se svakome mora dati prostora za restrukturiranje.

U ovom trenutku nije mi skupo plaćati članarinu. Za to dobivamo isporučenu uslugu u toj vrijednosti. Kako nitko ne zna kolika će biti članarina ako dođe do isključenja malih subjekata, mogu samo reći da ako bi došlo do bitnog poskupljenja, možda bih se odlučio na prestanak njena plaćanja. Ako bude rasla umjereno, uporedno s rastom cijena na tržištu, nastavili bismo je plaćati.