Izvor: Pixabay

Predavanje za poduzetnike o zamjeni kune eurom

Objavljeno: 22. 12. 2021. , Ažurirano: 24. 01. 2022.

Hrvatska gospodarska komora Županijska komora Rijeka i Ministarstvo gospodarstva i održivog razvoja organiziraju predavanje o zamjeni hrvatske kune eurom, koje će se održati u petak, 28. siječnja 2022. godine, u 13 sati, na Kampusu na Trsatu, Zgrada sveučilišnih odjela, dvorana 028, na adresi Radmile Matejčić 2.

S ciljem uvođenja eura 1. siječnja 2023. godine, Vlada i Hrvatska narodna banka pripremile su strateški dokument – Nacionalni plan zamjene hrvatske kune eurom – koji ocrtava plan provedbe glavnih aktivnosti potrebnih za učinkovit i uspješan prelazak na euro. Glavno načelo Nacionalnog plana zamjene kune eurom je zaštita potrošača. Koordinacijski odbor za prilagodbu gospodarstva i zaštitu potrošača vodi Ministarstvo gospodarstva i održivog razvoja kao koordinator aktivnosti povezanih s pripremom nefinancijskog sektora gospodarstva te osiguravanja visokog stupnja zaštite potrošača. U tu svrhu pripremljene su Smjernice za prilagodbu gospodarstva u procesu zamjene hrvatske kune eurom.

Predavačica je Branka Augustinović, načelnica Sektora za zaštitu prava potrošača Ministarstva gospodarstva i održivog razvoja.

Predviđeno trajanje predavanja je 90 minuta.

Svi sudionici predavanja obvezni su predočiti važeću EU COVID potvrdu ili negativan nalaz BA testa (unutar 48 sati) ili PCR testa (unutar 72 sata).

Prijaviti se možete obrascem u nastavku, najkasnije do ponedjeljka, 24. siječnja.