Zaklada ŽK Koprivnica ima nove stipendiste

Objavljeno: 20. 12. 2019. , Ažurirano: 20. 12. 2019.

Na svečanoj su sjednici Gospodarskog vijeća ŽK Koprivnica 19. prosinca dodijeljene stipendije novim stipendistima Zaklade HGK – Županijske komore Koprivnica za stipendiranje učenika i studenata. Ugovore o stipendijama predala je upraviteljica Zaklade Ivana Širić studentima: Mariji Matos, Branku Kauteri, Jeleni Martinčić, Mariji Fabijanec i Dorotei Perović.

"Čestitam svim dobitnicima stipendija, a želim zahvaliti i Zakladi na pruženoj prilici. Smatram da će nam ta stipendija uvelike pomoći u školovanju. Podsjećam da su rekli na sjednici da svijet ostaje na nama mladima, stoga nam je svaka pomoć jako dobrodošla. Student sam četvrte godine fizike na PMF-u u Zagrebu, a nakon studija opredijelio sam se predavati, odnosno biti profesor u školi. Tu se vidim, smatram da je to moj poziv", zaključio je stipendist Zaklade Kautero.

Od 2007. godine, kada su Ugovorom o osnivanju definirali ciljeve djelovanja Zaklade HGK – Županijske komore Koprivnica za stipendiranje učenika i studenata, njeni osnivači Podravka d.d. Koprivnica, Radnik d.d. Križevci, Hartmann d.o.o. Koprivnica, Rasco d.o.o. Kalinovac i Hrvatska gospodarska komora ostvaruju kontinuitet dodjele financijske pomoći studentima deficitarnih zanimanja s područja Koprivničko-križevačke županije.

Misija je Zaklade stipendiranje studenata deficitarnih struka koji se, po završetku školovanja, zapošljavaju na području Koprivničko-križevačke županije, preuzimanje dijela društvene odgovornosti za obrazovanje  mladih i daljnji gospodarski razvoj Podravine i Prigorja, a, što je u ovom trenutku osobito važno, zadržavanje talentiranih mladih ljudi da ostanu raditi i živjeti u našoj županiji.

"Uz financijsku pomoć Zaklade putem stipendija koje osiguravaju gospodarski lideri iz Koprivničko-križevačke županije te uz sveobuhvatnu podršku Hrvatske gospodarske komore, tijekom proteklih su 11 godina studirala 52 stipendista Zaklade, studenata s područja županije na 11 različitih fakulteta. Na diplomskim i integriranim studijima diplomiralo ih je 42, od kojih 33 radi ili je radilo na području županije. Stipendisti Zaklade zaposleni su u tvrtkama i ustanovama diljem cijele Koprivničko-križevačke županije", rekla je tajnica Zaklade Vlatka Grotić Samaržija