Graditeljske tvrtke Primorsko-goranske županije informirane o stanju u svojoj djelatnosti

Objavljeno: 26. 02. 2019. , Ažurirano: 07. 03. 2019.

Zajednička sjednica strukovnih skupina HGK – ŽK Rijeka: Strukovne skupine trgovine građevinskim materijalom, Strukovne skupine poslovanja nekretninama i Strukovne skupine graditeljstva, održana je 6. ožujka u HGK – ŽK Rijeka.

Na sjednici su prezentirani aktualni EU natječaji i poziv za energetsku obnovu obiteljskih kuća, koji se uskoro očekuje, a jedna od točaka bila je i Regionalni aspekt građevinske aktivnosti, o čemu je izvijestio Zvonimir Savić, direktor Sektora za financijske institucije i ekonomske analize HGK. Savić je izvijestio o kretanjima BDP-a, pokazateljima u graditeljstvu, broju izdanih građevinskih dozvola te korištenju EU fondova po županijama.

Nakon zajedničke sjednice održana je i redovna 3. sjednica Strukovne skupine poslovanja nekretninama HGK – Županijske komore Rijeka, na kojoj se raspravljalo o nastupu Udruženja poslovanja nekretnina HGK na sajmovima nekretnina u 2019. godini. Predstavljena je i Digitalna komora HGK, nova informacijsko-komunikacijska platforma.