Izvor: Pixabay

Webinar o sprječavanju pranja novca i financiranja terorizma

Objavljeno: 25. 09. 2023. , Ažurirano: 25. 09. 2023.

Hrvatska gospodarska komora organizira webinar o sprječavanju pranja novca i financiranja terorizma koji je namijenjen svim obveznicima primjene mjera, radnji i postupaka iz Zakona o sprječavanju pranja  novca i financiranja terorizma (Narodne novine 108/17, 39/19, 151/22), a posebice nefinancijskim subjektima (revizori, računovođe, porezni savjetnici, odvjetnici, javni bilježnici, priređivači igara na sreću, djelatnost prometa plemenitih metala i dragog kamenja, ovlašteni mjenjači, pružatelji usluga povezanih s virtualnom imovinom te drugi obveznici).

Na webinaru će se prezentirati obveze koje proizlaze iz Zakona s posebnim naglaskom na zakonske promjene koje su stupile na snagu 1. siječnja 2023. te upoznavanje s rizicima, indikatorima, mjerama dubinske analize stranke te ostalim aktualnostima u području sprječavanja pranja novca i financiranja terorizma. Kroz primjere iz prakse sudionici će imati priliku steći uvid u konkretne situacije s posebnim naglaskom na primjere vezane uz nefinancijske obveznike primjene mjera iz Zakona.

Predavači na webinaru su Marcela Kir i Barbara Markov.

Program webinara nalazi se u pratećim dokumentima.

Kotizacija i prijave:

Za nečlanove, kao i za tvrtke koje ne plaćaju članarinu HGK, kotizacija po sudioniku iznosi 53,00 EUR + PDV. Uplata se obavlja po predračunu koji ćemo Vam poslati nakon izvršene prijave.

Za tvrtke koje plaćaju članarinu HGK, vrijednost kotizacija bilježi se kao konzumirana usluga iz plaćene članarine u iznosu 53,00 EUR.

Prijava sudjelovanja je obavezna, najkasnije do petka, 13. listopada 2023. Temeljem zaprimljenih prijava, sudionicima će se dostaviti poveznica za sudjelovanje.

Prijave su putem Digitalne komore - OVDJE

Molimo da se svaki polaznik prijavljuje zasebno i sa svoje e-mail adrese kako bismo nakon završene edukacije mogli dostaviti potvrdu o sudjelovanju.

Ukoliko niste registrirani u Digitalnu komoru, možete se registrirati ovdje. Upute za registraciju na Digitalnu komoru možete pronaći ovdje