Izvor: Pixabay

Webinar o sprječavanju pranja novca i financiranja terorizma

Objavljeno: 25. 10. 2022. , Ažurirano: 25. 10. 2022.

Odjel za financijske institucije i makroekonomske analize Hrvatske gospodarske komore nastavlja svoje aktivnosti na organizaciji edukacija na temu sprječavanja pranja novca i financiranja terorizma.

Webinar koji je namijenjen svim obveznicima primjene mjera, radnji i postupaka iz Zakona o sprječavanju pranja  novca i financiranja terorizma (Narodne novine 108/17, 39/19), a posebice nefinancijskim subjektima (računovođe, revizori, porezni savjetnici, ovlašteni mjenjači, odvjetnici, javni bilježnici, priređivači igara na sreću, djelatnost prometa plemenitih metala i dragog kamenja te drugi obveznici sukladno Zakonu) održat će se u četvrtak, 10. studenoga 2022., u 10,00 sati, putem aplikacije Microsoft Teams.

Cilj webinara je upoznavanje obveznika s aktualnostima u području sprječavanja pranja novca i financiranja terorizma te prezentiranje obveza koje proizlaze iz Zakona.

Poseban naglasak bit će na novostima u području regulative, obvezama koje proizlaze iz Zakona, rizicima, indikatorima te mjerama dubinske analize stranke. Od ostalih tema ističemo nalaz nedavno provedene evaluacije sustava sprječavanja pranja novca i financiranja terorizma od strane evaluatora posebnog odbora Vijeća Europe Moneyval-a te međunarodne mjere ograničavanja. Kroz primjere iz prakse sudionici će imati priliku steći uvid u konkretne situacije s posebnim naglaskom na primjere vezane uz nefinancijske obveznike primjene mjera iz Zakona.

Predavači na webinaru su mr.sc. Marcela Kir i Barbara Markov.

Program webinara nalazi se u pratećim dokumentima.

Za poslovne subjekte koji plaćaju članarinu HGK, sudjelovanje je uključeno u članarinu.

Za  tvrtke koje ne plaćaju članarinu HGK, obrte i druge nečlanice cijena po polazniku je 400,00 kuna (53,09 eura), a predračun će biti dostavljen nakon izvršene prijave.

Molimo da se svaki polaznik prijavljuje zasebno i sa svoje e-mail adrese kako bismo nakon završene edukacije mogli dostaviti potvrdu o sudjelovanju.

Prijava sudjelovanja je obavezna putem online prijavnog obrasca u nastavku teksta, najkasnije do utorka, 8. studenoga 2022. Temeljem zaprimljenih prijava, sudionicima će se dostaviti poveznica za sudjelovanje.